yıldırımla ilgili bi soru

peki arkadaşlar bir yıldırım paraşütle atlayan birine düşerse,o kişi ölür mü yoksa yerle teması olmadığı için birşey olmaz mı?

hayal gücü süper ama şunu unutmamak lazım yıldırım düşmesi için boşalacağı bir yer olması gerekiyor ve paraşütlü adam havada olduğu için de yıldırımın boşalacağı bir potansiyel olmadığı için bu olay imkansız ... yani böylle birşey yaşanması söz konusu dahi olamaz ...

___

ha ama şunu da eklemek istiyorum. örneğin paraşütçü iki bulut arasında kalır ve o an ŞİMŞEK( yıldırım değil) çakarsa çarpılır. çünkü bulutlar arasındaki yük boşalma işlemine dahil olacaktır....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
evet boşalacağı bir yer olması gerekiyor ve toprağa boşalıyor.Tam o sırada paraşütle atlayan adama denk geldiğini varsayalım.Adama denk gelen yıldırım devre tamamlanmadığı için o adamda kalır mı(ki ben böyle bişey olabileceğini,o kadar büyük bir enerjinin giripte çıkmamasını düşünemiyorum :) ),yoksa adamdan sıçrayıp tekrar normal yoluna yani toprağa mı düşer?

Bu arada böyle birşeyin imkansıza yakın olduğunun farkındayım, benim ki tamamen merak :) cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
129,472
Kullanıcılar
452,041
Son üye
bjkli7696

Yeni konular

Geri