Y EKSENİN DE TİTREME YARDIM

TB6600-4A-Stepper-Motor-Driver-.jpg

Bundan yani...

Aynen abi step motorun üstündede Type ml23hsap4250-01 yazıyor

upload_2017-12-18_16-52-6.png

Motorunun 3A , 2.2NM lik oluğunu tahmin ederek işaretledim.Senin cnc Satıcının verdiği bilgiler öyle.Senin verdiğin motor etiketi ile bir bilgiye ulaşamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abi bu kartın üstündeki beyaz tırnakların sıralaması nasıl olcak bir bilginiz varmı kusura bakmayın ilk cnc ile karşılaşmam ve fiyasko illallah ettirdi demir yıgını bana bakıyor ben ona 3 haftadan beri çözemedim rüyalarımda x ler y ler dolaşıyor ☺

Satan adamları en az 150 kez aradım tık yok

Motor Moons marka.Malatyadan bir arkadaş adetli sıfır olarak satıyor bu motor muhtemelen.

Şimdi akım seçimini benim verdiğimin iki üstündekini yap o zaman.2,5A/2,7A olanı

ML23HSAP4250 model

ML23HSAP4250
Current:2.5 Holdingtorque:2.3

Mil kalınlığı 6.35mm

Mil uzunluğu 2cm.

Ustatlar izmirde yardım edebilcek tanıdığınız varmı biliyorum sizlerde yardım ediyorsunuz belki sorun bendedir

Bir hafta sonra hala halledememiş olursanız ben yardım ederim. Şu an yurtdışındayım.

Motor Moons marka.Malatyadan bir arkadaş adetli sıfır olarak satıyor bu motor muhtemelen.

Şimdi akım seçimini benim verdiğimin iki üstündekini yap o zaman.2,5A/2,7A olanı

ML23HSAP4250 model

ML23HSAP4250
Current:2.5 Holdingtorque:2.3

Mil kalınlığı 6.35mm

Mil uzunluğu 2cm.
Aynen abi bu step motordan

Ç
Bir hafta sonra hala halledememiş olursanız ben yardım ederim. Şu an yurtdışındayım.
Çok teşekkürler abi 3 hafta oldu halledemedim inşallah hallede bilirim burdaki arkadaşlar sayesinde

Arkadaşlar bu mach3 ün motor tunik ayarları ne degerde olması lazım hızı falan

TB6600 2çeşit var piyasada. 4A lik modelimi yoksa 5 Alik modelimi.?

Çekik gözlü üretici ve satıcılar insaf derecelerine bağlı akım ve gerilim değerleri yazıyor. Aslolan içerisinde yer alan Toshiba TB6600 entegrenin katalog değerleri. 5A ve 50V anlık bile aşılmaması gereken değerler. Sürekli çalışma akımı 4A çalışma gerilimi ise 40-42 Volt civarı gibi, güvenli tarafta kalsın denirse 36V max kabul edilebilir.

Akım ve gerilim değerleri için diğer bazı sürücülerde de aynı sorun var, karar vermeden önce iyi incelemekte yarar var.

Satan adamları en az 150 kez aradım tık yok

Lütfen aldığınız yerin adını da yazar mısınız? İyi veya kötü bu tür bilgiler forumda birikmez ise başka arkadaşların da canı yanabilir.

Abi bu kartın üstündeki beyaz tırnakların sıralaması nasıl olcak bir bilginiz varmı kusura bakmayın ilk cnc ile karşılaşmam ve fiyasko illallah ettirdi demir yıgını bana bakıyor ben ona 3 haftadan beri çözemedim rüyalarımda x ler y ler dolaşıyor ☺

@togitogi'nin 28 nolu mesajdaki resmi bu sorunuzun yanıtı. Bu pinlerde (beyaz tırnak) seçim yapmak için "ON" (açık) veya "OFF" (kapalı) konumuna getirmeniz gerekiyor. 1, 2 ve 3 nolu pinler mikro step ayarı için. @togitogi'nin önerisindeki gibi 1/8 mikro step ile kullanırsanız, 1=OFF, 2=ON, 3=OFF konumunda olmalı. Bu değişiklikleri üzerinde elektrik varken yaparsanız cihazlar yanabilir. 4,5 ve 6 nolu pinler ise amper ayarı, motorunuz kaç amper ile çalışıyorsa onu seçmeniz gerekiyor. Motorunuz 2.5 Amper imiş, 4=OFF, 5=ON, 6=OFF konumunda olmalı.

Motor Tuning ayarını yaparken de 1/8 mikro step için hesaplanan değeri girmeniz gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: akg

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler