Yeni CNC tasarımım

tutmazmı genelde böyle yapıyorlar.
oluk dediğin yerler hangileri ? T şeklindeki slotları diyorsan bu zaten sigma profil. özelliği bu

Et kalınlığı nasıl abi vidayı iyi tutacak mi kii :what: bide oluklar var sanırım onlar kendinden miydi abi
Onlar kendiliğinden
40x80SigmaProfil.jpg

Titresimlerden vida alüminyum da genisleme yapar mi acaba ? Kilavuzu saldigin deligin icinde abi 4 tane ya hani

Galaxy Note2 imden gönderildi.

hiç bişey olmaz gerekirse montajdan sonra vidaları yapıştırıcı ile salarız yapışır :D

eray demir merhaba,
Bu profilleri uzun zamandır görmeme rağmen haklarında pek bilgim yoktu, cnc merakımla ilgili olarak biraz inceledim, piyasada sigma profil, t-slot alüminyum profil, Bosch rexroth (Bosch firmasının geliştirdiği söyleniyor!). Bu profillerin hafif ve ağır olarak farklı et kalınlıkları olan çeşitleri mevcut, kullanacağın yere göre seçiyorsun. Elbettebiliyor olabilirsiniz ama ben yinede paylaşayım Grapcad adında binlerce cad modellemenin olduğu bir site var bu profillerin cad çizimlerini bu sitede bulabilirsin.
asenyurt'un dedigi gibi vidaların gevşememesi için Türk Henkel'in loctite 221 den başalayan (yapışma gücü) ve çok fazla çeşidi olan yapıştırıcılardan kullanılabilir, biz işlerimizde (savunma sanayi) kullanıyoruz. Vibrasyon (titreşim) testlerinde başarılı oluyorlar.
Sezayi Özel
loctite.jpg

eray demir merhaba,
Bu profilleri uzun zamandır görmeme rağmen haklarında pek bilgim yoktu, cnc merakımla ilgili olarak biraz inceledim, piyasada sigma profil, t-slot alüminyum profil, Bosch rexroth (Bosch firmasının geliştirdiği söyleniyor!). Bu profillerin hafif ve ağır olarak farklı et kalınlıkları olan çeşitleri mevcut, kullanacağın yere göre seçiyorsun. Elbettebiliyor olabilirsiniz ama ben yinede paylaşayım Grapcad adında binlerce cad modellemenin olduğu bir site var bu profillerin cad çizimlerini bu sitede bulabilirsin.
asenyurt'un dedigi gibi vidaların gevşememesi için Türk Henkel'in loctite 221 den başalayan (yapışma gücü) ve çok fazla çeşidi olan yapıştırıcılardan kullanılabilir, biz işlerimizde (savunma sanayi) kullanıyoruz. Vibrasyon (titreşim) testlerinde başarılı oluyorlar.
Sezayi Özel
Ekli dosyayı görüntüle 17091

Teşekkür ederim bilgilerin tecrubelerin için abicim..loctite candir mekanikci için :D bende bi kac isimde kullanmistim

Ben sürekli kullanıyorum. 270 (yüksek mukavemetli) ve 243 (orta mukavemetli).

[MENTION=133783]asenyurt[/MENTION] Atakan Abiiiiiii sigmaları nasıl montajliyosun birbirine bi kaç yakın foto rica edebilirmiyim birde solid görüntülerinden de ekleyebilirsen sevinirim

[MENTION=287572]eray demir[/MENTION]
solidworks için garbcad sitesinden önce profile uygun çizimi indiriyorum. daha sonra 3boyut ile ne kadar kullanıcaksam uzunluğunu oluşturuyorum
nasıl montajlanacaksa iki profilin belli yerlerine noktalar koyuyorum ki solid de montajı kolaylaştırıyo.

gerçekte nasıl montajladığıma değinirsek ;
90 derece montaj aparatları var. ya onlardan alman lazım ya da benim kılavuz çektiği gibi her bir sigmanın uçlarına kılavuç çekerek vida ile montajlayabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri