Yeni CNC tasarımım

Sifira sifir vida sikinti olur montajda.
Az bi bosluk olmasi lazim...
M6 kullan

sanırım m7 civata bulsam bile kullanamayacağım çünkü profil somunu olarak m4 m5 m6 m8 var sanırım 6lıkları kullanıcam

Merhaba, M7 diye bir ölçü yok, belki inç için yapılmıştır ray. Civata kafası 9.8 gibi geliyordur, altını bulamazsın. Normalde kafasını tornada alman lazım. Taşlama spiralin yada taşlama motorun varsa civatanın kafasını taşlayabilirsin, kaldırılacak talaş çok az, elle alabilirsin.
Kolay gelsin.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

..M7 diye bir ölçü yok..

Neden yasak mı var ?
Aşağıda öylesine 2 link buldum daha dersen dolu internette ve ben internette değil sahada bir çok kez gördüm.
Tabloların ve civataların avrupadan alındığı zamanlarda evet listelerde gözükmezdi piyasada da pek görülmezdi.
Ama çekik gözlülerin öyle takıntıları olmadığı için M7 yapmakta sakınca görmüyorlar.

Metrik 7 x 50 mm Çelik Civata 8.8 KaliteMetrik 7 mm Çelik Civata 8.8Metrik 7 x 50 mm Çelik Civata 8.8 Kalite

Görgülü Hırdavat

Malesef kılavuzunda bulmak lazım :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Sorun değil 1980 yıllarda Beyazıt meydanında polonyalıların geldiği yıllarda (bavul ticareti) aldığım bir çok malzeme yanında M7 kılavuzu da almışım , lazım olursa yollarım canın sağ olsun.
Ayrıca kılavuz hiç sorun değil .
Hava çeliği ya da special K dan mile diş çeker gibi çek sula ( ısıl işlem ) kesme taşı ile kanal aç al sana kılavuz.
M7 neyse M1 M1.4 M2 M2.4 gibi ölçülerde kılavuz ve pafta takımım bile var .

Edit : resimleri aşağıda .
Kıyaslayabilmek için görülen kalemin ucu 0.5
Kutusu bile sanat eseri.
Yan tarafta yuvaları vardı ama şiddetli bir yağmurda ıslandığında çıkarıp yağladım ve yerine takmadığım için dağınık gözüküyorlar.

2nuq4g6.jpg

1z89ee.jpg

Benim bu tip işlerde bir düşünce tarzım var ve hiç şaşmadı şimdiye kadar.
Bir şey ihtiyaç ise o şey mutlaka üretilmiştir.
Yeter ki doğru yerde ara.
Bulamamaklığın olmadığını ifade etmez.

Sahi az geyik gibi oluyor ama başladık bir kere .
Neden M1-6 var Mxx var ama M7 yok M13 yok neden ?

Sorun değil 1980 yıllarda Beyazıt meydanında polonyalıların geldiği yıllarda (bavul ticareti) aldığım bir çok malzeme yanında M7 kılavuza da almışım , lazım olursa yollarım canın sağ olsun.
Ayrıca kılavuz hiç sorun değil .
Hava çeliği ya da special K dan mile diş çeker gibi çek sula ( ısıl işlem ) kesme taşı ile kanal aç al sana kılavuz.
M7 neyse M1 M1.4 M2 M2.4 gibi ölçülerde kılavuz ve pafta takımım bile var .

Yaşla ilgili bayağ kritik yapılıyo son günlerde @KAZIMUGUR Abicim aman açık verme 1980ler filan :D

Galaxy Note2 imden gönderildi.

kazım abinin yaş sorunu yok zaten açık açık yazıyor 58 diye solda :D

Işte açık açık yazdigindan kivilcimlar cikiyo atakan abi :D

Galaxy Note2 imden gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,825
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular