Yeni CNC'nin zamanı geldi

Aliminyum kaçlikti acaba kalinlik ne

Size danışmak istediğim bir konu var.

Resimde gördüğünüz gibi tablanın iç kısmı 520mm geliyor. Buraya 3 veya 4 sıra sigma döşeyeceğim. Bu sigmalar 520mm mi olsun yoksa mesela 1 mm kısa mı olsun? 520 kestirirsem içeriye tam oturmama ihtimalini düşünüyorum çünkü. Bu durumda yan sigmaları ve dolayısıyla arabaları dışarıya itecek.

temp.jpg

verdiğin ölçüyü genelde metre hesabı keserler. bu durumda lama'daki vaziyetini hatırlatırım. sen +5mm iste tam boya getirirsin. derim..

40x80 sigma olacak bu. Güzelce kesecek makinem yok malesef.

Size danışmak istediğim bir konu var.

Resimde gördüğünüz gibi tablanın iç kısmı 520mm geliyor. Buraya 3 veya 4 sıra sigma döşeyeceğim. Bu sigmalar 520mm mi olsun yoksa mesela 1 mm kısa mı olsun? 520 kestirirsem içeriye tam oturmama ihtimalini düşünüyorum çünkü. Bu durumda yan sigmaları ve dolayısıyla arabaları dışarıya itecek.

temp.jpg
Bence tam 520 kestir abi koselerle birlestirirsin yada yandan vidalarsin sifira sifir olmasi daha iyi benim fikrim

nacizane tavsiyem, mobilya imalatında bile, 0.5mm gibi bir pay veriyoruz ki, gövdeye yada kapağa bir baskı yapıp şişirmesin diye... iş aluminyuma döndüğünde ise bu hassasiyet daha fazla olacak.. şahsen, 519 mm olarak kestirir, ihtiyaç halinde çok ince bir parça ile besleyip sorunu çözebilirdim... çünkü 520'lik bir yuvaya pratikte 520mm'lik bir parça sokamassınınz. ya esnetir yada kanıtır.. 519 uygun duruyor.

1mm çok çok çok fazla
dediğin doğru ama 1 mm çok fazla
mümkün olsa 519.75 falan ama zaten bunu kesecek makine bulamayız piyasadaki sanayicileri biliyoruz

Bence buradaki en önemli konu gönyede kesilmesi.519 yapıp gönyede olmamışsa yine sorun olur.Sigmaları birbirine orjinal aparatları(köşe ekipmanları) ilemi bağlayacaksın?Öyle yapacaksan 1mm kadar boşluğu kaldırır.

Evet aynen. Sigma köşe bağlantılarını kullanıp birleştireceğim. 519 yeter mi diyorsun?

Forum istatistikleri

Konular
128,834
Kullanıcılar
450,929
Son üye
tuanayildiz

Yeni konular

Geri