Yeni koronavirüs salgınına dikkat.

kesmez

Profesyonel Üye
bu yeni salgındaki virüs daha önceki virüsle birlikte öldürücü bir hastalığa sebep oluyor olabilir. tıpkı lego gibi biyolojik silahın parça parça oluşturulmak istendiğini düşünüyorum.
özellikle hastalık geçirenler ve aşı olanların, maske takmasını hijyen kurallarına uymasını tavsiye ederim.
koronavirüs salgını şiddetlendiği halde medya ve dünya sağlık örgütü maymun virüsünü zoraki gündemde tutuyor.
maymun virüsünün asıl tehlikeli olan yeni koronavirüs salgınını gündemden düşürmek için öne çıkarıldığını düşünüyorum.

Geçen hafta 7 yaşında kızım korona çıktı. Karantina pozitif çıkana uygulandı. Ben işe gidip geldim. Annem babam anneannem yiğenim kısaca tüm çevrem korona oldu. Annem nefesdarlığı, babam şeker anneannem kalp pili hastası. Şükür hepsi 1 haftada attı. Çabuk bulaşıp 1 haftada atılıyor. Hastaneye yatmayın derim efendim

taliban ile İran güçleri, sırbistan ile kosova, çin tayvan bölgesinde tatbikatlar başlamış, pandoranın kutusu açıldı gibi, anlaşılan toplu ölümler olmayınca gıda-enerji krizi aşılamayacak.
virüs beklentiyi karşılamadı.

Milletin gündemi hayat pahalılığı şu an gördüğüm kadarıyla en çok insanlar ekonomi konuşuyor. Coronayı falan takan yok gibi artık. Ama konu açılmış birde selam vereyim dedim ustama. :)

Milletin gündemi hayat pahalılığı şu an gördüğüm kadarıyla en çok insanlar ekonomi konuşuyor. Coronayı falan takan yok gibi artık. Ama konu açılmış birde selam vereyim dedim ustama. :)
Ekonomi sıçtı ağzımıza. Bugün 5 kg un, Ezine peyniri, ekmek, 145 lira verdim. Dün 350 lira ıvır zıvıra verdim. Nasıl olacak böyle nekadar gidecek hiç bilmiyorum. Allah sonumuzu hayretsin...

Ekonomi sıçtı ağzımıza. Bugün 5 kg un, Ezine peyniri, ekmek, 145 lira verdim. Dün 350 lira ıvır zıvıra verdim. Nasıl olacak böyle nekadar gidecek hiç bilmiyorum. Allah sonumuzu hayretsin...
Abi sizin yaş var bizden fazla yani. Bunu sakın yanlış anlamayın asla saygısızlık etmek istemem ama biz gibi mesleğe yeni atılan mühendis, tekniker vs. gibi insanlar asla yaşayamayacak halde olacak. Aldığımız maaş isterse 10.000TL olsun bir ev veya bir araba sahibi ki onu geçelim kiramızı ödeyemez hale geleceğiz. Maalesef durum bu.

Fırından ekmek alırken daha seçici davranan insanımız, maalesef sandıkta akıl mantıkla oy vermiyor. Soldan kaçıp sağa yanaşıyor, sağdan kaçıp sola yanaşıyor fakat hep aynı dayağı yemeye devam ediyor.
Kendi kendine yeten tarım ülkesinden, yarı yarıya ithalata mecbur ülke haline geldiysek kimse kusura bakmasın hepimiz suçluyuz. Virüse gelirsek; bu yazıyı okuyanlardan ricam 1800 lü yıllardan beri kendi aşısını üreten devletimiz cumhuriyetle birlikte kurulan Refik Saydam Hıfzıssıhha Kurumunu 2011 de neden kapatmıştır? Bu öngörüsüzlük en basit haliyle cahilliktir.
Sağlık afiyetler dilerim...

abd pelosiyi beklenmedik bir şekilde tayvana gönderdi.
evet. çinin ekonomik büyümesini engellemek için bir şeyler yapması bekleniyordu zaten. amaçları eski soğuk savaş günlerine dönüp çini ekonomik ablukakaya almak.
fakat ben bu operasyononda bir örtme dikkatleri başka yere çevirme olduğunu düşünüyorum.
yeni koronavirüs virüsün gen dizilimi incelenip ilk koronavirüste eksik olan hiv virüs parçalarının yeni virüste olup olmadığı acilen incelenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
129,574
Kullanıcılar
452,203
Son üye
Direniş

Yeni konular

Geri