yeni mezun elektrik muhendisi?

kardesım dogru dıyosun abb nın maddı yonden standartları cok yuksek benım tanıdık muhendıs var abb de 3500 nekı adam 7.500 tl maas alıyo abb buyuk bır anonım sırketı krız den etkılenmıyen bı sırket maasları cok dolgun bu sene staj yapmak ıstedım orada almadılar nerdeyse 1000 kısı basvurmus 50 kısı alcaklar yuzde 2 sansın var aslında o da yokda stajer formunda referans soruyolar her onune gelenı almıyor yanı kısacası bu devırde arkan yoksa kralda olsan bırsey degılsın....

kardeslerım harbıden soluyorum abb de calısan tanıdık var benım adam gozumun onunde cektı 7.500 tl yı ama yenı gırmedı tabı yaklasık 10 yıldır calısıyor orada ama muthıs para kımse almaz bu devırde o parayı

kardeslerım harbıden soluyorum abb de calısan tanıdık var benım adam gozumun onunde cektı 7.500 tl yı ama yenı gırmedı tabı yaklasık 10 yıldır calısıyor orada ama muthıs para kımse almaz bu devırde o parayı

arkadaşım 10 yıllık bir çalışmadan bahsediyorsun bırakalım şimdi A ya da b firmasını şöyhle düşünelim bugün 2000 TL ile işe başlayan birisi her sene %10 zam alsa 10 yıl sonraki maaşı yaklaşık 5200 TL civarı yapar 2500 tl ile başlasa 10 yıl sonra yaklaşık 6500 tl civarı yapar yani 7500 tl çok abartılacak bir rakam değil bence kurumsal bir şirketteki 10 yıllık çalışan için

sırası ile:İngilizce,Almanca,İtalyanca,Fransızca,Japonca,Çince bu dilleri öğrenebiliyorsan,endüstriyel donanımdada tecrübe edinmişsen kim tutar seni :)

yazılan yorumları okudum ama elektrik mühendisi olarak çalışacaksınız ama hangi sektörde oldugunuz çok önemli bir elektrik müh oteldede çalışıyor teknik kadroda 5 yıldızlı bir otelde teknik müdür olarak bir gökdelen inşaatında elektrik şantiye şefi olarakta çalışıyor bence herşeyde önemli hangi sektörde çalışacaksan o sektörde en iyi para inşaat yani şaantiyelerde çalışmak buralarda ki maaş en az 3000 tl ve bunun yanı sıra bir çok imkan ama bir gerçek var ki tecrübe ve bilgi edinmeden para düşünülemez sen kendini başarılı hissettigin zaman zaten seni bünyesine almış insanlar fark edecektir para nasıl olsa akarrrrrrrrrrrrrrrrrrr

yazılan yorumları okudum ama elektrik mühendisi olarak çalışacaksınız ama hangi sektörde oldugunuz çok önemli bir elektrik müh oteldede çalışıyor teknik kadroda 5 yıldızlı bir otelde teknik müdür olarak bir gökdelen inşaatında elektrik şantiye şefi olarakta çalışıyor bence herşeyde önemli hangi sektörde çalışacaksan o sektörde en iyi para inşaat yani şaantiyelerde çalışmak buralarda ki maaş en az 3000 tl ve bunun yanı sıra bir çok imkan ama bir gerçek var ki tecrübe ve bilgi edinmeden para düşünülemez sen kendini başarılı hissettigin zaman zaten seni bünyesine almış insanlar fark edecektir para nasıl olsa akarrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Hangi inşaat firması en az 3.000 tl veriyor??????????????????????

Ağaoğlu mu?
Baytur mu?
Yeşil inşaat mı?
Taşyapı mı?
Dumankaya mı?
Ekşioğlu mu?
Soyak mı?
Uzunlar mı_
Sinpaş mı?
Varyak mı?
....

Yemin ederim güleceğim yoktu...
Ne kadar palavracı bir milletiz, resmen bunu gördüm yada 7 yıldır ben başka bir memlekette çalışmışım... Ufak altın biraz belki civcivler yer...

Eğer çok deneyimli değilseniz, (şef konumunda değilseniz)
Yurt dışı şantiyelerinde
2000-3000 usd

Yurt içinde
1.200-3.000 tl arası çalışırsınız...

Bunlar dışında rakam söyleyenlerin %99,9 ı sallıyordur... Hepimiz din kardeşiyiz...

Ah bu arada şantiyelerde haftanın 7 günü minumum 12 saat ırgat gibi çalıştığınızıda söylemeye gerek yok, yurt dışında çalışanlarda eğer özellikle belitilmemişse sgk primizniz burda yatmaz, ayrıca maaşlar 3 ay geriden ödenir, firma sağlam değilse siz yurda döndüğünüzde o paralarıda ödemezler. Bazılarıda turist vizesi ile sizi 3 ay orda bedava çalıştırp yollar... Şantiyede çalışmak akıl karı iş değil, düzenli bir aile hayatınız olmaz. İş bulmadım diye hemen atlamayın şantiyeciliğe...

Son düzenleme:
Elektrik-elektronik mühendisiyim. 7 yıllık tecrübem var. Türkiyede 2400TL civarı maaş alıyordum. Şimdi kurumsal yabancı bir firma için kısa süreli yurtdışında çalışıyorum. 2500€ alıyorum. Ama adamların kendi milliyetindeki mühendislere 3600€ maaş verdiklerini biliyorum. Hangi firmada çalıştığın çok önemli. Türkiye'de yeni mezun mühendis 2000 TL maaşlı bir işe başlayabiliyor, tabi işi diğerlerinden önce kapmak için torpili varsa.

bugun yenı mezun olmus bır elektrık muhendısı turkıye sartlarında 1000-1500 tl maasla ıse baslar. bunun ustunde alabılen varmıdır dıye sorarsanız 100 kısıde 5 kısı falandır. ama herseyden onemlısı yenı mezun bır muhendıs ıcın ılk 2 senesınde paradan cok deneyım kazanıp meslegındekı egıtım eksıklerını tamamlayabılmek daha onemlı olmalıdır. meslegınızde gerektıgı kadar tecrube kazandıgınızda o feragat ettıgınız 2 yıldakı malı acıgı rahatca kapatabılırsınız.

sanırım en düşük maaşla işe başlayan benim 750 ye razı olmuştum taahhüt işinde:)

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri