22kw ve 18kw motor ıcın pano malzeme gereksinimi

Ali hocam merhabalar
insallah iyisinizdir .
hocam en sonunda salterleri aldim insallah bugun iki adet yardimci kontak alip montaj islemine baslayacagim.
aldigim salterlerin resimlerini ekliyorum.
bunlarin disinda 63amperlik iki adet ve 25amperlik kontaktorlerim mevcut 63 amperleri buyuk motorlara 25amperide reduktorun motoruna kullanmayi dusunuyorum sakincasi yoksa hocam.
birde kablolari cok damarli alsam olur degilmi kolay montaj icin
20140925_103523.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
uğur hocam şalterler uygun,üzerinde akım ayar potundan motorun çekeceği nominal akıma göre ayarlama yapabilirsiniz.kontaktörler aslında büyük ama bi zararı olmaz,kablolarda çok damarlı kullanmanda herhangi bir olumsuzluk yok zaten sistemlerin %90 ı çok damarlı kablo kullanılarak yapılıyor.

eyvallah Ali hocam cok sagolun
sonucu yazacagim insallah/

Ali hocam merhabalar yardimci kontaklar resimdeki gibi rakamlar sadece degisik sorun olurmu acaba 13/14 yazmiyor
20140929_105924.jpg

Yok hocam hiçbir farki yok 13-14 , 23-24,33-34 yani birler basamagi 3 - 4 olan kontaklar normalde acik kontaklardir, birler basamagi 1-2 olanlar normalde kapali kontaktir

Ali hocam o zaman ben 13/14 yerine 33/34 baglayacagim .
cok sagolun Ali hocam Allah razi olsun.

evet hocam elektrikci dukkani suan orda degilim gerci ama sormami istediginuz birsey varsa gidip sorabilirim.

Hocam normalde o kontaklar kontaktorlerde kullanilir,mkş lerde de kullaniliyor gerci ama mkş ler icin daha kucuk kontaklar var

http://doguselektromarket.com/sieme...-koruma-alteri-yardimci-kontak-schneider.html

Yukaridaki linkteki gibi ,eger linkteki gibi olani alirsaniz takip cikarmasi daha kolay olur fiyati da daha ucuzdur,sizdeki gibi olani aldiysaniz mkş ye takip cikarma islemini gostermesini isteyin,yan tarafta bi mandal gibi bise var onu mkş nin tan rarafindan monte ediliyor ,gozle gormenizde fayda var

Ali hocam aldigim yerde takilmasini gosterdiler bu aksam monte islemine baslayacagim insallah birde hicam makinenin disklerinin oldugu bolmenin kapagina guvenlik kontagi koymak istiyorum kapak acikken makine calusmasin diye anahtari 4amperlik sigortaya serimi baglayayim acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri