Ariston AB83 Çamaşır Makinası Arızası Var

ariston indesit arıza kotları bölümündeki işlemleri uygulayın ,aldıgınız kotları iletirseniz daha çabuk yardımlarımız olacaktır . Kolay gelsin.

bu ariston arıza kodlarını nerden bulabilirim devir ayarlama tuşu ilave durulama ışıkları yanıyor kilit resminin oldugu yerde hızlı hızlı yanıp sönüyor

F01: Güç kartı arızalı
cne baglantılarını kontrol ediniz kartı degiştiriniz
F02: motor buloke olmuş-tako metre kısa devre veya acık devre
motor baglantılarını konrol et
düşük voltaj hatası
kart baglantı soketlerini kontrol ediniz
tako genaratörünü ve motoru kontrol ediniz
F03: ntc acık veya kısa devre -Eeprom hatası
ntc kablolarını kontrol et
Eeprom ters takılmış olabilir
Eeprom degiştir
NTC degiştir
kartı degiştirin
F04: presostat kontakları boş konumunda takılı kalmış
karttakiCN1 baglantısını kontrol ediniz
presostat kontakları boş konumunda takılı kalmış
presostat degiştiriniz düzelmezse kartı degiştirin
F05: pompa tıkalı veya presestat dolu konumunda takılı kalmış
pompa motor sargılarını kontrol edin
pompa filitresini kontrol edin
presestat hava hortumu tıkalımı
pompa degiştir
olmazsa kart degiştir
F06: program secici hatası
prgram secicisinin soket ve kablolarını kontrol edin
program secicisinin motorunu kontrol edin
program secicisini degiştir olmazsa kartı degiştir
F07: rezistans rolesi yapışık
kart degiştir
kart soketlerini kontrol et
F08: rezistans arızalı veya prosestat dolu konumda takılı kalmış
rezinstans baglantılarını kontrol edin degiştirin
presestat hava hortumu tıkalımı baglantılarını kontrol edin ,degiştirin
F09: Kartın versiyonu ile Eeprom uyumsuz
kartın versiyonunu kontrol edin uygun Eeprom takın
F10: presostat bilgileri karta yanlış aktarılıyor veya kopuk
F11: pompa motorunun beslemesi yok
baglantıları ve soketleri kontrol edin düzelmezse sırasıyla pompayı ,presestattı degiştirin
F12 ekran kartı ve güç kartı arasında haberleşme yok
F13: kurutma NTChatası
F14: kurutma konnektör hatası
F15: kurutma sürekli devrede
F16: tambur dönmüyor (üsten yüklemeli evo ıı) modelinde
F17: kapı kilidinin beslemesi kopuk
umarım yardımcı olabilmişim dir

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/ariston-İndesit-dialogic-hata-kodları.9514/

ev aletleri ariston indesit arıza kotları yazımı takip ederseniz tüm detaylarını bulabilirsiniz

Son düzenleme:
bu ariston arıza kodlarını nerden bulabilirim devir ayarlama tuşu ilave durulama ışıkları yanıyor kilit resminin oldugu yerde hızlı hızlı yanıp sönüyor

pompa filitrenizi temizleyiniz sag alt köşedeki siyah kapagı kırmadan saat yönünün tersine çeviriniz , takım kullanmayınız kırılma riski yüksektir!!!!!eger temiz çıkarsa pompa motorunuzu degiştiriniz kolay gelsin

Bence hazır ÖTV indirimi de varken yeni bir makine almnı tavsiye edirim :) hem ariston çok kaliteli bir cihazda deil bosch tavsiye ederim bende 7 senedir çalışıyor makine hiçbir sorun yaşamadık.:)

ali usta ariston ab83 çamaşır makinam f08 arızası veriyorresitansı değiştirdim ama gene f08 arızası veriyor.(F08: rezistans arızalı veya prosestat dolu konumda takılı kalmış
rezinstans baglantılarını kontrol edin degiştirin.)demişsin prosestatı nasıl değiştiririm ayrıntılı açıklarsan sevinirim teşekürler.

makinanızın üst kapagını cıkarın sağ üst taraftaüzerine 4 kablo giren capı 7-8 cm büyüklügünde ince bir hortumla kazana baglanmış olan malzeme yi sökün (önce kazana giden hortumu cıkarın) sonrasında prostatdı 90 derece sağ tarafa cevirin kendinize cekin .4 kablo takılı prostatın ayaklarının dibinde 1-2-3-4 gibi veya 11 12 13 14 gibi numaralar vardır aynı nolarda kablonuzda olmalı
kolay gelsin

Son düzenleme:
ariston av 102 çamasır makinesinin kartının baglantı şekli gerekıyor yardımlarınızı beklıyorum :) Özellikle kapı kilidinin kablo bağlantıları gerekıyor.

ariston av 102 çamasır makinesinin kartının baglantı şekli gerekıyor yardımlarınızı beklıyorum :) Özellikle kapı kilidinin kablo bağlantıları gerekıyor.

avl servis manüel sonlara dogru şema va resimleri mevcut inceleyin

Ekli dosyalar

• ewö.JPG
    ewö.JPG
    55.3 KB · Görüntüleme: 230
Son düzenleme:
iyi çalışmalar bende ab836 çamaşırmakinası var su alma ve boşaltma yapıyor ama motor sağlam sağa sola dönüş yapmıyor kart arızalı diye düşünüyorum kartın üzerindeki röleleri değiştirsem olurmu ali usta teşekkürler sizinle irtibat nasıl geçebilirim

arkadaşlar siemens sıwamat 53211 tipi çamaşır makinem arıza yaptı..su ısıtmıyordu. önce yakında bir ustaya gösterdim.resistansı sağlam anakartta problem var dedi..değişmesi gerek deyişnce fiyatı sordum.200 tl deyince siemens bolu servisini çağırdım.resisitans arızalı dediler önce.70 tl verdim.gittiler ama olmadığını tlf ile ilettim.geldiler bu sefer anakrtta sorun dediler ve kartı alıp götürdüler.10 gün sonra getirdiler oldu deyip taktılar.70 tl daha verdim.önce su az ısındı.tamam dedik.bir kaç sonra yine su ısınmamaya başladı.sorun çözülmedi.servisi şikayet ettim.ben bu makinenin anakartını arıyorum.nerden bulabilirim.acil yardımıza ihtiyacım var. yoksa yeni makine almak zorunda kalacam.

pardon yaşlarınızı yeni farkettim sayın abilerim ve kardeşlerim..acil yardımlarınızı bekliyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri