Bağlantı Hücresinin Gorevi

Merhabalar orta gerilim ile ilgili 2 sorum olacakti. 1) Baglanti hucresi neden kullanilir? 2) Bir tesise kurulacak sadece 1 trafo merkezimiz var ancak dagitim firmasi 2 adet giris-cikis hucresi istemekte. Tek giris hucresi neden yeterli olmuyor? Tek giris hucresinden sonra olcu hucresi ve trafo hucreleri seklinde siralama neden olmuyor da 2 adet giris hucresi ve bağlantı hücresi isteniyor? Desteginiz icin tesekkur ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu konuda bilgi sahibi arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim. Giris-cikis hucrelerinden hemen sonra ve trafo hucrelerinden hemen once neden baglanti hucresi baglanmasi gerekiyor?

1. Kabloların daha rahat ve düzgün bağlamak için kullanılır.
2.Sizin hücreden başka bir tesise çıkış almak için. Ölçü hücresini 2 adet giriş hücresinden sonra koymalısınız. Ölçümün düzgün olması için.

1. Kabloların daha rahat ve düzgün bağlamak için kullanılır.
2.Sizin hücreden başka bir tesise çıkış almak için. Ölçü hücresini 2 adet giriş hücresinden sonra koymalısınız. Ölçümün düzgün olması için.
Tesekkur ederim.

1) Baglanti hucrelerinde ben kablolarin baglanacagi yeri goremiyorum. Benim gorduklerim genelde giris hucresinden hemen sonra ve olcu hucresinden hemen once seklinde uygulaniyordu. Yani sanki iki tarafi birbirine bagliyor gibiydi. Yanlis bildigim bir nokta mi var?

2)Olcu hucresini direk 2 adet giris hucresinden sonra koyabilir miyim yoksa araya baglanti hucresi gerekir mi?

Dağıtım şirketleri sizin köşkten çıkışlı, başka bir yerlere enerji vermek için bu gibi isteklerde bulunabiliyorlar. Yapabilecek bir şey yok. Durum onların yetkisinde.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri