Bu Entegre Ne Entegresi Yardım Lütfen

şimdi kesinlikle emin oldum. servonun dc motorunu kontrol eden H bridge devresi ve mosfetler bunlar. motorları görünce belli oldu. yukarıdaki metalik dikdörtgende üzeri silikonlu olan MPL115A1 barometrik altimetre gibi duruyor. bu helide kumandada yükseklik gösterimi varmı? eğer yoksa onboard gyro da olabilir. ic paketleri artık çok çeşitli. ama MPL ye çok benziyor

üretici kazır kodları. nedenler çeşitli. birincisi aç gözlülük düşünsene arıza yapın ca o parçayı bilemeden nasıl değiştircden? iyisi mi sıfırını al mantığı gelsin die. ama bir araştır istersen nette şeması varsa orda yazar ne olduğu.
ikinci nedeni de çinli güzeller kopyalayamasın diye:)çinliler de yapıyor öbür çinliler kopyalayamasın diye:)

şimdi kesinlikle emin oldum. servonun dc motorunu kontrol eden H bridge devresi ve mosfetler bunlar. motorları görünce belli oldu. yukarıdaki metalik dikdörtgende üzeri silikonlu olan MPL115A1 barometrik altimetre gibi duruyor. bu helide kumandada yükseklik gösterimi varmı? eğer yoksa onboard gyro da olabilir. ic paketleri artık çok çeşitli. ama MPL ye çok benziyor
Üstadım şimdi dediginiz gibi p kanalli ve n kalnalli ona nasil karar verecegim ve sunuda ogrenmek istiyorum h birighe degresinin onunde direnc veya kondansator varmidir cunku ben bu karti 3.7 volt 200 ma lipo pil orjinal pili ben iki pili paralel pagladim 400 ma yaptim ondan sonra oldu bu dicegim onunde bi diren de gitmismidir karta sadece o entegrenin bariz gozle yanik oldugu gorunuyor.
Birde sunu sorayim motor uclarina paralel olarak smd kondansator neden koyuluyo ? kumandada bi hizi gosteren göster gesi lcd ekranda var ama kart alakasi yok çünkü kart kapaliyken bile kumandadan gaz kolunu acdigimda lcd ekran da ne kadar gazin acip kapali oldugubu gösteriyor

Aynen dediginiz gibi karti satiyolar tamir olayini ortadan kaldirmak icin yapiyolar dediklerini yapdik yeni kart siparis verdim bile xD ama bu icimdeki elektronik aski karti tamir edip calistigibi görmek cok farklı duygu xD hele kendi yaptığın kartla ucurmak

unnamed (2).jpg
ölçmesini derken saglamlik kontrolü mu yoksa ayaklarinin belirlenmesimi. Fiyati 130 civari bisey Ama profesyonel 4 kanalli baslangic icin cok iyi tavsiye ederim. yani bana kodu lazım xD

Ekli dosyalar

• Screenshot_2015-04-02-21-58-01.png
    Screenshot_2015-04-02-21-58-01.png
    162.4 KB · Görüntüleme: 7
Evet ölçüm derken sağlamlık kontrolü kastettim, bir ustamız fet test devresi paylaşmıştı forumda onu da yapıp kullanabilirsin;
ayak belirlemesi verdiğim google linkinde mevcut kullanılacak yerde volt ampere göre belirlenir senin araç çok yüksek güç istemese de (lcd tv ler inverter tarafında bazı modeller bu smd fetlerden kullanıyor) yerine aynı yapıda farklı kodlu parça kullanmak mümkün sanıyorum aynı boyut ve gramaj ;);
(130 -başlangıç demişsin TL olaraak anlıyorum) Kumandayı ekranı görmeyi de ummuştum bir de helinin boyutu nedir :(.

Evet 130TL den bahsettim. V911 yazarsan tarayiciya çıkar takriben 20 20 cm baslangic icin ideal ölcmesi biliyorum ya sikinti yok da o devrenin link olarak atmaniz munkunmu forum da bulabilirseniz. Ya 3.7 volt 200 mA pil ile çalışıyor
unnamed (3).jpg

bylent arkadaşın yazdığı mosfet sizin karttaki mosfet ile pin compatible gözüküyor. farnelle üyelik yapın ingiltere stoklu olan ürünler içerisinden seçim yapın 2-3 gün içinde kapınıza gelir mosfetler.

hangi mosfeti siparis edeceğim peki p veya n kanallı size zahmet olmassa kod verebilirmisiniz.
Pin complete dediginiz pinler tutuyo anlamina geliyor demi ama ic yapisi önemli değil mi. Cok fazla bilgim yok yanlış soyluyosam maruz görün.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri