Kısa devre yapıyorum sigorta atmıyor

Sigortayı değiştirmeyi denediniz mi? Denediyseniz sonrasında problemi tesisatta ararsınız.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tesisatta bir sorun var, devre tamamlanamıyor, bir yerde direnç oluşuyor ve sigortayı açtıracak akım sağlanmıyor. Bağlantılarda gevşeme olmuş olabilir. Bu durum yangına sebep olabilir!

Tesisatta bir sorun var, devre tamamlanamıyor, bir yerde direnç oluşuyor ve sigortayı açtıracak akım sağlanmıyor. Bağlantılarda gevşeme olmuş olabilir. Bu durum yangına sebep olabilir!
Yani sayaça kadar indim demekki sayaçtan gelen nötr faz kablolarında gevşeme var doğru mudur ?

Muhtemelen.

Ayrıca sigortayı elle kapatınca (devreyi açınca) bahsettiğiniz kablolarda elektrik var mı? Sigortanın çıkışı yerine girişinden bağlanmış olmasın?!
Kapatınca faz dan elektrik gelmiyor onda problem yok . Çok garip bir olay . Bide şuan bu evde şantiye elektriği var hala bunun etkisi olurmu ?

Merhaba, muhtemelen kötü bir toprak hattınız var. Nötr diye bildiğiniz hat, aslında nötr değil de kötü bir topraklamaya benziyor

Merhaba, muhtemelen kötü bir toprak hattınız var. Nötr diye bildiğiniz hat, aslında nötr değil de kötü bir topraklamaya benziyor.
Merhabalar toprağı tamamen ortadan kaldırdım ve direk sayaç üzerinden bu işlemide yaptım . Buraya yarın fotoları atacağım nasıl işlem olduğunu

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri