Remote Kontrol Sw Aydınlatma

Cevaplarınız için teşekkür ederim. 4 ayrı kontrol edeceğim kısım var bahçemde. O yüzden mecbur Rf alıcı verici kullanacağım. Yada 5 kanallı avize kumandası seçip A’yı kullanmasam sorun çözülür sanırım.
5 kanallı avize kumandasında sadece A kanalı elektrik kesilince otomatik yanıyordur değilmi. 2 kanal öyle değildir umarım.

Noas 5 kanallı avize aydınlatma kumandası YL27-1005

Elektrik gittiğinde; tekrar elektirik geldiğinde A lambası kendiliğinden yanıyor.
Emin olmak için ( görerek ) elinizde 4 lü yokmu ? deneyin .

Sistem size uygunsa 5 li 6li ne isterseniz alırsınız .
https://www.elektrikmarket.com.tr/urun/noas-5-kanalli-avize-kumandasi-yl27-1005
Kontrol Mesafesi 15-20 Metre

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar

Uzaktan kumanda ile bahçedeki aydınlatmaları kontrol ediyorum. Kumandada A/B/C/D olarak 4 çıkışım mevcut. B/C/D sorun yok. Aydınlatmaların dönüşleri kontrol switchin Siyah kablosunda toplanıyor. A çıkışımdaki lambanın dönüşünü nötre bağlamak zorundayım. Oraya fazla kablo çekilmemiş. Yanındaki prizin notr aldım. Kumanda bu şekilde yine çalışıyor sorun yok. A basınca açılıyor A ya tekrar basınca kapanıyor.

Sorunum şu elektrik gittiğinde; tekrar elektirik geldiğinde A lambası kendiliğinden yanıyor. Bunu kontrol swdeki siyah kabloya dönüşünü bağlamak dışında ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz. Kablo çekeceğim yerde yok. Başka ne yaparsam çözülür.

Aleykümselam .

Bahçenizdeki lamba tesisatı örneğin 1 anahtar 4 lamba ( lambalar arası mesafeli ) olmalı .

1 anahtar olması yukarıdaki uzaktan kumanda ile sistem yapılırsa her lambaya extra kablo çekilmesi gerekir .

Verdiğim link uzaktan kumandanını çalışma sistemi ve içeriğini bilmiyorum . ( kaç metre alıcı A kanalı vs gibi ) araştırmanız .

Üst yazdığım şekilde tek anahtarlı ise bu sistem kumanda daha kolay uyum sağlar ( extra kablo yok ) sanırım .
Çeşitlerini ve fiyat araştırmanız .

Not : nem ve ıslaklıktan korumak önemli .

https://tr.aliexpress.com/item/4000...1000023.2.1a091510kIWgfM&gatewayAdapt=glo2tur

1+4.png

Aleykümselam .

Bahçenizdeki lamba tesisatı örneğin 1 anahtar 4 lamba ( lambalar arası mesafeli ) olmalı .

1 anahtar olması yukarıdaki uzaktan kumanda ile sistem yapılırsa her lambaya extra kablo çekilmesi gerekir .

Verdiğim link uzaktan kumandanını çalışma sistemi ve içeriğini bilmiyorum . ( kaç metre alıcı A kanalı vs gibi ) araştırmanız .

Üst yazdığım şekilde tek anahtarlı ise bu sistem kumanda daha kolay uyum sağlar ( extra kablo yok ) sanırım .
Çeşitlerini ve fiyat araştırmanız .

Not : nem ve ıslaklıktan korumak önemli .

https://tr.aliexpress.com/item/4000...1000023.2.1a091510kIWgfM&gatewayAdapt=glo2tur

Ekli dosyayı görüntüle 99219

Gözünü sevdiğim abi, ansiklopedi gibi adamsın vallahi. Sayende bir şey daha öğrendim. Sen çok yaşa abi..

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri