ÇİMENTO SİLOSUNDA KALAN ÇİMENTO MİKTARI

ben zaten otomasyon işi yapıyorum yani profesyonellik var . amacım farklı bakışlardan yararlanmaktı ama yanılmışım.sizler bilgisayar başında birilerinimi küçümsüyorsunuz acaba.(veysel arkadaş SAİD-İ NURSİ okuyorsan öğretiyi almayıda bilmelisin)

Ben soruyu soruş tarzınızdan sizin elektrikçi değilde sistem kullanıcısı olduğunuzu sandım ; mevzu budur; yanlış anlaşıldıysak özür dileriz ......

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ben zaten otomasyon işi yapıyorum yani profesyonellik var . amacım farklı bakışlardan yararlanmaktı ama yanılmışım.sizler bilgisayar başında birilerinimi küçümsüyorsunuz acaba.(veysel arkadaş SAİD-İ NURSİ okuyorsan öğretiyi almayıda bilmelisin)
Valla kardeş kesinlikle küçümsemedim.En kolay yöntemi söyledim çimentoyu parayla alıyorsun sonuçta ve tartılarak sana satılıyordur sende satıyorsan mutlaka küçük çapta bir tartı sistemin vardır ikisi arasındaki toplama çıkarmadan yola çıkarak tahmini tonaj bulunabilir demek istemiştim.Diğer arkadaşların tavsiyeleri loadcellden daha zor yöntemler onları kabul ediyorsan bilemem.
Ekleme:
Bizde 80 tonluk silolar var silo içersinde dört adet bayraklı siwich dediğimiz seviye swichleri kullanıyoruz.Kamyon geldiğinde önce araç kantarında tartılıyor,sonra siloya boşaltılıyor,silodan loadcelli kantara malzeme boşaltılıp bilgiler loadcel aracılığı ile indikatöre ve Scada ekranına gönderiliyor hesabıda otomatik ne gelmiş ne gitmiş hepsi belli.Seviye swichleri de siloda 20 şer ton aralıklarla hesaplanarak yerleştirilmiş.İkinci swich e geldiğinde tahmini 40 ton var diyebiliyoruz.Ama bu bile yetmiyor daha önce belirttiğim gibi gelen ve giden malzemeyi hesaplarsan içerdeki tonajı az çok tahmin edebiliyorsun.Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,182
Kullanıcılar
451,539
Son üye
mrh46

Yeni konular

Geri