İp Algılama Sensör Arıyorum

evet söylediğiniz sistemide paralel olarak düşünebilirim. ancak önemli olan kalite, oda her bir ipin tek tek kontrol edilmesi ile sağlanabilir diye düşünüyorum. İpleri alttan kontrol ettiğimiz zaman bazen ip sensörün daha gerisinden bir noktada koptuğunda bunu yakalayamıyabilir diye düşünüyorum

Sayın Zeybek, bahsettiğin fotosel tarzı birşey oraya olmaz. Ortamı ve ipin yoğunluğunu görmen gerek. 7000 adet ip 1,5 - 2 metre genişlikte. zaten çoğunlukla yukarıdan bakınca aşağısı bile görülmüyor. özellikle de ipliğin denyesi (kalınlığı) fazla ise.

lamelden başka birşeyin olacaını zannetmem iplerde sıra sıra gelmiyo sonuçta tefe diye adlandırılan parçaya girene kadar üst üste olabiliyor

lamel i her çözgü için 2 şer adet kullanmayı dene her yerde lemal oluyor sizde olmuyorsa yağ ve kirlenme yüzünden olan bu sorun ne kullanırsan kullan yağ ve kirden zaten etkilenir

Sayın Arkadaşım senin kesin çözümün lamel temiz tutabilirsen okadar çözgüyü kontrol edebilmek zor lameli faaliyete geçir.

İp kopma için, her bıre bır adte sensör değilde, şöyle olurmu; iplerın altından görecek şekilde reflektörlu veya alıcı verıcılı bır sensör yerleştırebilirsiniz. İp kopup, asagıya düşerken önundengecıp görmesını sağlıyacakdır. Düz örgü makınalarında (galıba SICK marka) bu tıp yöntem kullanılmaktadır. Dokumada klasık lamaeller devam etmekdedır hala..

İşte ben de tam öyle bişey düşünüyorum.Bunun için nasıl bir sensör kullanabilirim.Lazer sensör uygun olurmu ki?

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,544
Son üye
Elanur Avci

Yeni konular

Geri