şebeke elektiği ve güneş panelinden gelen vücü ayırmak için

ahmet600

Üye
merhaba arkadaşlar evin ışıklandırma sistemini güneş panelleri ile yakmak istiyorum şu anda şebekeye bağlı,ben anahtar gibi birşey kullanmak istiyorum bunun için pako şalterler uygunmudur.Gündüzleri şebekeden çalışacak akşamları panelin şarj ettiği aküden kullanmak istiyorum.baglantıları nasıl olacak.

Kullanacagım pako şalter;

http://doguselektromarket.com/metop...r-metop-enversor-pako-salter-metop-mt021.html

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Linkteki 3 kutuplu salter yani trifaze. Sizin isinizi gorur ancak 2 kutuplu ve 16 A poka salter de isinizi gorur daha uygun fiyata ustelik. Salterin iki ayri girisi bir cikisi vardir girislerin birine sebeke diyerine sizin sisteminkzi baglamalisiniz.

Pako şalter ile olu ancak nötr bağlantısını da pakodan geçirmelisiniz. Böylece hem Şebeke hem invertörün nötrleri çakışmamış olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
129,202
Kullanıcılar
451,565
Son üye
ceyranci_hy

Yeni konular

Geri