200 v 400 hz jenaratör

maksil

Üye
1477428_10202921554939588_1640544286_n.jpg
arkadaşlar resimde gördüğünüz jenaratör 200 v cıkışı ve 400 hz de calışmakta bunu bunu 380 v 50 hz dönüştürme ihtimalimiz varmı var ise güçü ne olur

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Frekans, kutup sayısı ile orantılıdır. Kutup sayısı arttıkça frekans da artar. İçini açıp, kutup sayısında değişiklik yapmak gerekir.

kutup sayısını azaltmak jenaratörün gücünü nasıl etkiler

Aynı devirde döndürüldüğü takdirde güçten bir kayıp olmaz. Kutup sayısı azaltıldığı zaman her kutuba denk gelen bobin sayısı artar.

üstad 200 v 400 v cıkarma ihtimalimiz nedir

Devir sayısını 2 katına çıkarırsanız 400 v. olur. Tabii frekans da aynı oranda artar. Bu alternatör monofaze mi, trifaze mi anlayamadım. Etiketinde yazmıyor.

3 faz.bu havalanında ucaklar için kullanılıyordu fiyatı uygun istediğimi yaparsa almayı planlıyorum.

etikette yazıyor aslında phaser 3

O kadar bakmama rağmen görememişim.
RPM 2400 d/d galiba. 4800 d/d.da 400 v. verir ama bu seferde frekans iki katına çıkar.
Şayet iyi bir bobinajcı bulup kutup sayısını düşürerek ve stator sargılarının tel çapını düşürüp, 2 kat fazla sarılabilirse olabilir.
O da masraflı olur.

Hesaplarıma göre 20 kutuplu bir alternatör. 2 kutuplu yaptığınızı düşünürsek 3000 d/d. da 200 v. 50 Hz. alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Rotor yapısının da değişmesi gerekir bence bu masrafa değmez

sadece gerilimi artırmak için uyartım artırımına gidile bilinir tabi bunun da sınırı çok fazla olmayacaktır.

Son düzenleme:
Dogrultmac kullanarak UPS aküsu yerine besleyerek UPS den çıkış kullanabilirsiniz. Fakat alternatoru değiştirmek daha ucuz olur.
KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
129,047
Kullanıcılar
451,316
Son üye
ccc7

Yeni konular

Geri