2012de insan oglu foton kuşagına giriyor

şimdi hepimiz işıkmı olacaz pek anlamadım ama söyle bı sey var ben bu konuyu gecenlerde hanı su kadın programları varya sabahları mılletı uyutan tıp programlar orda gordum bu konu oralara kadar dustuyse bence bı seycik
olmaz hem bılım teknık dergılerınıde okurum ole bı yazıya denk gelmedım bakalım ısık olmak nasıl sey :)

bu konuda bır bılgım yok ama bana bılımkurgu fılmlerını andırdı.

bu gece bir tv kanalında saat 20.00 haberlerinde fizik prof ve dini konularda popüler bir kisi bu konunun internette cok tartışıldıgını gerçeklik payını anlatmaya çalıştılar .ne yalan diyeyim ikiside net bir sonuç vermediler ama şu gerçegide inkar edemediler

Fiziksel bir davranış var ,hızı sabit ,2012 yılı aralık ayın 21 günü amerika kıtasında saat 10.18 itibariyle dünya bu sistemden etkilenecek (Türkiye saati ile 17.18) .

Geçmişte güneşteki patlamalardan kaynaklanan foton yağmurlarının dünyanın ekseninden kaymalara neden oldugu bilim adamlarınca kanıtlanmış bufoton yağmurunun minumum 20yıl olması bekleniyor (güneşteki patlamaların 4 gün sürüp dünyanın ekseninde %5 sapma yaptıgını göz önüne alırsak ) Parayona gibi olmasın ama ciddi ciddi düşünmek insanları bilinçlendirmek gerekiyor .!!!

Son düzenleme:
Ben aradıgım cevabı bulamadım konu saflıgını kaybedip dinsel ögelerle ifade edilip sapma başladı .Konuyu tekrar baştan alatmaya gerek yok . Ben 3 -4 yıl sonra dünyamızın konum olarak bulunacagı yeri ve insanların ister istemez maruz kalacagı elektro manyetik alanın fayda ve zararlarını anlamak , gerekli önlemleri (yumurta kapıya dayanınca folluk aramak ) misali son anlarda degilde şimdi'den tartışalım istedim.
Konu kimilerine saçma gelebilir .kimilerine komikde ben ilk okudugumda baya eğlendim hatta yazı yı okumak bile pozatif bir enerji verdi ,insanlarla şakalarını yaptım .
Konu 25bin küsür yılda bir dünyamızın bu sisteme girdigi, girdigi dönemlerde canlılar üzerinde ki etkilerinin meçhullügü .Hergün milyonlarca lüx lük fotona maruz kalıyoruz bu bizim dogal alışkanlıgımız ama işık yogunlugu artıncada önce güneş gözlügü küllanıyoruz sonrada ağaç altlarına kaçıyoruz benim merak ettigim 3-4 yıl sonra solcanlar gibi yer altındamı yaşıyacagız? benim aradıgım yanıt bu .Trafolar patlayacakmış patlasın o anki ortama göre sararız birkaç gün elektrik olmayacakmış bizde kandil yakarız .Kim bilir belkide yansıtıcılar geliştirip ugraya bilecegimiz zararları minumuma indirgeriz.yine işin espirisi biz TÜRKÜZ...

bu bilim adamları ne yapacaklarını şaşırdılar. artık icat kalmadı dicem ama oda değil. ya çok çalışmaktan beyinleri sulanmış yada madem bu kadar çok çalışıyoruz ama bize değer vermiyorlar bizde insanlarla dalga geçelim diyorlar herhalde :d

Güzel bir konuya deyinmişsin. Bilgimiz olmadığı konularda konuşmamak en güzeli
Ben bunu bir ara bilgisayarlarda 2000 problemi gibi görüyorum. Sadece şunu diyebilirim. Biz 2 dakka sonra ne olacağını bilmediğimiz için bu konularda yorum yapmak sadece tahminden öte geçmez. Zaten elektro manyetik dalgalara maruz kalmıyoruzmu. Daha cep telefonu zararını daha net ortaya koyamadığımız için bir teoriden öte gidemez. Böyle bir durum olma olasılığı yüksek. Bu dünyada nükler savaşı çıkması olasılığı neyse odur. Sadece bu konulara kafa yorarak zaman kaybına neden olur. Bizim en iyi bildiğimiz ne ise onun hakkında paylaşalım. İşsiz kalırız diye korkmayın. Nasıl olsa Türkiyede bu olasılık daha fazla.

Ama güzel tarafı hayal gücümüzü zorlaması çok iyi. Belki güzel birşeyler çıkar

:rolleyes:

şimdi arkadaşlar konuyu baştan sona okudum bu tarz yazıları bazı kitaplarda da okumuştum benim kafama bir şey takılıyor malum maya takvimi ve eski mısır bu eski medeniyetlerin en anlaşılamamış olanlar ve bazı hiyogralif lerinde gunesın her yerde oldugu gıbı terımler kullanmısler konuyu tam bılmedııgım ıcın sorum su alfa romeo arkadasa bu foton huzmesıne daha once ne zaman gırmıs ????? bırde bole seyler tartısılırken dogmalardan uzak durup ve rahat soru sorabılır ve rahat cevap verebılırsek herkes alması gerekenı alır diye düşünüyorum....ve bır dıger sorum eger bu dedıgın yasamın baslangıc tarıhıne felan gelıyorsa senın de dedıgın gıbı dna 2 den 12 sarmallı yapıya cıkabılıyorsa(yanı yoktan 10 tane var olma ) neden sıfırdan 2 tane meydana gelmesın ????? bu konular hep tartısmak hosuma gıtmıstır :..... bırde bırsey daha bılım herzaman ve herzaman dını bılgılerın gerceklıgını sonunda ıspatlar bır kac deney yalnıs olur sapmalar olur ama sonuc neyse odur....

bazı arkadaslar konuya sacma deyıp gecıyor sadece sıze sunu deyım zamanında bulunanan dusunulen her konu sacma ıddaları ıle hep baskı gormustur en azından sacma deyıp gecmeyelım rıca ederım ınsanla. o zaman sıze gore einstein dunyanın en sacma adamı ....bılıme bıraktıgı teorılerın bazıları hala tartısılıyor ama sacma denıp gecmıyor....boyle sacma denerek gecılır ıse burada bılgı paylasmanıın bır anlamı kalmaz

Son düzenleme:
Bu saçmalıktan başka hiçbirşey değil. Fazla film seyretmeyin dışarı çıkın biraz. Hayat var dışarıda. Hayallerde yaşamayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri