220volt Alıcıya Zaman Rölesi

huzyin

Üye
220v çeken bir alıcıya zaman rölesi bağlamak istiyorum.güç kablosuna eklemek istiyorum.günde 1 defa alıcıya gelen elektriği kesip tekrar yol verecek..acaba bu devreyi nasıl kurarım ya da piyasada hazır satılan zaman röleleri varmı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
piyasada ıstemedığın kadar var tırnaklı zaman saatı olarak elektrıkçilerde mevcut fiyatıda 15-50 tl arası daha profosyonel bır sistem istersen not bırak yardımcı olayım kolay gelsın

profosyonel bir şey istemiyorum.sağlam 220v ac de stabil çalışsın yeter.hergün öğlen saat 12 de elektriği kesip tekrar yol versin yeterli.

ben kullanıyorum tırnaklı yanlız her tırnak 15 dakıka aralığında 24 saat proğramlanabılıyor istedığın saatte açik kapalı yapabılırsın tavsıyem çin malı olanlar var çok ucuz onlardan alma alman malı var bende 15 yıldır kullanıyorum

tırnaklı zamanlayıcılar elektrik kesintisinde hata verirler. digital zamanlayıcılar var bunlarla yapmanızı tavsiye ederim içerisinde hafıza için pil olduğundan sorun yaşamazsınız

i.Tandoğan arkadaşımıza katılıyorum tırnaklı olan zaman roleleri elektrik kesintisi olduğu süreç içerisinde zaman la ayarladığınız saatten sapma yapar digital roleler ise arıza verene kadar güvenli bir şekilde çalışır digital modeller günlük ve ayrı ayrı günler haftanın belırlediğiniz zaman ve saattin de 24 program atayarak yapabilirsiniz piyasada çeşitli modelleri vardır Türk malı, avrupa,uzak doğu menşeeli(orbis,wemer,sayport,dke...vs..)

i.Tandoğan usta haklı tırnaklılar kararlı değıl dijitaller kararlı ama ben arkdaşa sordum profosyonel bışey ıstıyormusun dıye oda yok dedı tırnaklı prizi tavsıyem sağlam yıllarca kullanılabılırlığı daha profosyonel olanlarda var benım imalatını tıcaretını yaptığım ürün var mesela uzaktan cep telefonuyla zaman kurulabılıyor ıstedığın an açıp kapatma özellığı var ama arkadaşa boyle bışey gereksız sanırım

teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ishak42
Geri