22kw ve 18kw motor ıcın pano malzeme gereksinimi

Hocam urunun uzerinde kodu yazar o koda gore internnetten karakteristigine bakmak daha iyi olur,fotodan gordugum kadariyla A ve B kontaklarina 220 ve notr baglanmasi gerekiyor , bi anahtar mevcut 0 ve 1 konumlu , A ya 220 verip B yi notre baglayin ,o anahtari da 1 konumuna getirin,zaman ayarindan 5 sn gibi bi degere ayarlayip bi test yapin muhtemelen calisacaktir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hocam A ya faz B ye notr verecegım degılmı ama kontrol kalemım yok evde yarın atolyede deneyeyım olurmu hocam faz hangısı bılmıyorum çunku

Ali hocam aldığım 100amperlık kontaktorun bobin gerılımı 380volt a1 ve a2 ucları ıcın.

Bu 380 voltu nasıl baglarım hocam notr olmadanmı baglayacak ıkı fazı vererek?

Hocam kontaktorun bi fotosunu gonderme sansiniz varmi ya da kodunu ve markasini da gonderebilirsiniz

Hocam fotosu yanımda yok yalnız kontaktorun enerjı bobını varya hocam nuvelerı ceken bobın trafosu uzerınde 380 volt 50hz yazıyor.
A1 ve a2 uclarından 220volt verdım nuvelerı cekıyor ama zil gıbı tıtretıyor.

Hocam datasheet ini kontrol etmek gerekir , efer 380 voltla calisiyorsa ve bobin girisi monofaz ise ya bi transformator alabilirsiniz 220/380 monofaz giris ve cikis olan ya da baska bi model kullanmanizi tavsiye ederim

Ek olarak bu bilgiletin tamami turkiye standatlari icin geçerli, sizin bulundugunuz ulkede sebeke gerilim degeri nedir

Ali hocam resmini çektim yolluyorum.

Burdaki Şebeke gerılımı turkıyedekı ıle aynı hocam.

Bu bobın uzerındekı 380volt yazısı bobın degerımı yoksa kontaktorun 380volt luk kontaktor oldugunumu belırtıyor bılmıyorum yalnız aynı marka baska kontaktorlerde 24volt yada 220volt yazanlarda var bobın uzerınde.

Ekli dosyalar

• 20150322_203535.jpg
    20150322_203535.jpg
    623.5 KB · Görüntüleme: 10
Hocam net bi bilgi veremiyorum,kontaktorun marka ve kodunu da gonderirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
129,048
Kullanıcılar
451,317
Son üye
cırak ve usta