250w civalı ampül yerine 150w yb sodyum buharlı nasıl olur ?

volcanoos

Katılımcı Üye
arkadaşlar fabrikamızda dış aydınlatma için osramın 250w lık civalı ampülleri var, bunların yerine phılıps in son-t veya son-h serisi 150w lık yb sodyum buharlı ampüllerini düşünüyoruz. tabi sodyum buharlılar balastlı çalşıtığından armatürü komple değiştirmemiz gerekecek. size göre nasıl bi aydınlatma olabilir bu ampüllerden kullanalar yorumlarını yazarlarsa çok memnun olurum...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bence 400w metal halide armatür kullan cemdağ marka beyaz ışık başın ağrımaz.

Merhaba Volcanoos arkadaşım,
Aslında senin bize danıştığın konu ile ilgili olarak benimde fikir ve öneri bakımından haydar001 arkadaşımızın dediği gibi ledli armatürler çok daha kullanışlıdır. Maliyet ve de uzun ömürlülük esası bakımından sana dahada fayda sağlayacaktır. Sağlamlık ve de enerji maliyeti olarak düşünecek oluırsan emin ol ki daha da karlı durumda olacaksındır. Bu öneriyi değerlendirmeni tavsiye ederim. Sevgi saygılarımla...

Bencede Kasım ve Haydar Bey'in önerdiği LED armatürler konvansiyonel sistemlere göre büyük avantajlar sunuyor. Ancak LED armatürlerde dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar var, eğer armatürde kullanılan LEDler kalitesiz ise günden güne ışık şiddetinde bir azalma görürsünüz bu hataya ben düştüm ucuz diye kalitesiz LED kullandık ilerleyen zamanda armatürler hiç bi işe yaramaz hale geldi tasarruf edeyim derken zarar ettik. Lütfen benim düştüğüm hataya düşmeyin bu konuda dikkatli davranın, onca ödenen paranıza yazık. Saygılarımla

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ledli armatürleri de tabiki araştırdım elimsan ın ledli armatürlerini inceledim. 150w sodyum buharlının yaptığı işi 40w ledli aramtür yaparmı bilmiyorum. 150 w sodyum buharlı ampülün 17000 lümen ışık şiddeti var. elimsan kataloğunda ise 40w ledli armatür için 26-30 lüx civarında yazıyor. araştırdım lümen ile lüx ilişkisini lüx=lümen/metrekare olarak verilmiş. ama 17000 lümen ile 26 lüx arasında yine de ilşki kuramadım...

250w civa buharlı ampul,ün yerine 70 w son-t ampul kullan.50 direkte kullandım 10 metrelik direklerde.aydınlatmada hemen hemen aynı

mkozer ' Alıntı:
250w civa buharlı ampul,ün yerine 70 w son-t ampul kullan.50 direkte kullandım 10 metrelik direklerde.aydınlatmada hemen hemen aynı

70w son-t ampülün ışık akısı 6000 lümen 250 w civalı ise yaklaşık 12000 lümen aradaki fark 6000 lümen. siz hemen hemen aynı yazmışsınız acaba ışık renginden dolayımı aynı olur...

bir çok seçenek var ama bahsettiklerinin arasında 150 nav verim ve ömür açısından cıvadan açık ara önde genelde tercih edilen bi lamba türü eğer fabrikada kamera sistemi yoksa tavsiye ederim kamera kaydını biraz olumsuz yönde etkiliyor herhese kolay gelsin

LüX ' Alıntı:
bir çok seçenek var ama bahsettiklerinin arasında 150 nav verim ve ömür açısından cıvadan açık ara önde genelde tercih edilen bi lamba türü eğer fabrikada kamera sistemi yoksa tavsiye ederim kamera kaydını biraz olumsuz yönde etkiliyor herhese kolay gelsin

ne yazık ki! kamera sistemi var çok fazla görüntüye engel oluyormu sarı ışık...

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri