3 Axis Step Sürücü(Mikro Step Özellikli)

Ben Ekişehirdeyim ve bu motoru elektronik malzeme satan dükkandan aldım.Bir adet fiyatı 17.5tl.İnternet üzerinden satış yapan sitelerden bulabilirsin.Ancak Bu motorları henüz bu devre üzerinde denemedim.Ta8435 ve diğer malzemelerin siparişini verdim.Bugün elime ulaşacak.En kısa zamanda dener, sonucu bildiririm.
Kolay gelsin.

Arkadaşlar, devreyi yapan, tamamlayan ve çalıştıran olursa çalışırken video kaydı yapıp paylaşabilir mi? Motorla ilgili hiçbir devre yapmadığım halde bugün yabancı bir how is made sitesinde gördüklerim beni cezbetti. Adamlar 15 dakikada 20$ maliyetle cnc makinası yaptılar. Çok hoştu.

Arkadaşım baskı devrede hata var.ac 12 volt girişindeki köprü diotun yönü ters.Ve bu yüzden kondansatör ve 7812 den oldum.Köprünün değişmesi durumunda 3300uf nin yönününde değişmesi gerkiyor diye düşünüyorum.Ve 78** serisinin orta ucu şase ama devrede + geliyor .:(Umarım başka bir sorun yoktur.Kontrol edersen sevinirim.

Arkadaşlar, devreyi yapan, tamamlayan ve çalıştıran olursa çalışırken video kaydı yapıp paylaşabilir mi? Motorla ilgili hiçbir devre yapmadığım halde bugün yabancı bir how is made sitesinde gördüklerim beni cezbetti. Adamlar 15 dakikada 20$ maliyetle cnc makinası yaptılar. Çok hoştu.

İlgin için teşşekkürler bu hafta sonuna kadar bi video çekip yollarım.

merhaba arkadaşım.devreyi zor olsada çalıştırdım :).Ancak bi r sorunum var y,z eksenkeri oldukça güzel çalışıyor fakat x eksenini bir türlü çalıştıramadım.bd243 transistörü anahtar oalrak kullanılıyor sanırım.onun için bilgisayardan nasıl veri gönderecem. yani pin nuraması falanmı girilecek.Acil yardımına ihtiyacım var.Yardımcı olursan sevinirim. ************

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba arkadaşım.devreyi zor olsada çalıştırdım :).Ancak bi r sorunum var y,z eksenkeri oldukça güzel çalışıyor fakat x eksenini bir türlü çalıştıramadım.bd243 transistörü anahtar oalrak kullanılıyor sanırım.onun için bilgisayardan nasıl veri gönderecem. yani pin nuraması falanmı girilecek.Acil yardımına ihtiyacım var.Yardımcı olursan sevinirim. *********.

onu bi devrede kontrol edeyim bakayım bir hata varmı.sana tekrar dönücem msnni aldım.

merhaba arkadaşım.devreyi zor olsada çalıştırdım :).Ancak bi r sorunum var y,z eksenkeri oldukça güzel çalışıyor fakat x eksenini bir türlü çalıştıramadım.bd243 transistörü anahtar oalrak kullanılıyor sanırım.onun için bilgisayardan nasıl veri gönderecem. yani pin nuraması falanmı girilecek.Acil yardımına ihtiyacım var.Yardımcı olursan sevinirim. ************

X eksenin çalışmamasının nedeni bilgisayarın lpt portunun 2 pini yanmış :D onu 16. pin ile değiştimiş ve şu an devresi problemsiz çalışıyor kendisini tebrik ediorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,759
Kullanıcılar
450,830
Son üye
scm123

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri