3 fazlı fanın çalışması

Bi bakın bakalım.

Hocam genellikle mühürleme için kontaktörün yardımcı kontaklarından yararlanılır ama bu bağlantıda çalışır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet ana kontak yardımcı kontak niyetine kullanılıyor basit ama zekice. Başta düz mantıkla olmaz gibi düşünerek yanlış bir önyargıya kapılmıştım. Buda bizim mühendisler olarak kalıplaşmış bilgilerin dışına çıkmadığımızı yada çıkmak istemediğimiz düşüncesinde olduğumuzu gösterir. Aklıma bir fıkra geldi :D

1 matematikçi 1 fizikçi 1'de mühendise şu ortadan duran kırmızı top'un hacmini nasıl hesaplarsınız diye sormuşlar;
-matematikçi topun çapını ölçerim hacim formülüne uygularım demiş.
-fizikçi topu 1 kova suya daldırırım taşan suyun ağırlığından hacmi bulurum demiş.
-mühendis bağırmış birisi bana kırmızı toplar kataloğunu getirsin :D

Ali bey vermiş olduğum kumanda şemasının bağlantı şemasını da çizip paylaşabilir misiniz demişti. Hazırladım şema yukarıda.

devre doğru fakat alışılmışın dışında bir çizim olduğu için ilk bakışta yanıltıyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,755
Son üye
ek1508

Yeni konular

Geri