3 motor

ceyran21

Üye
arkadaşlar bir işin işinden çıkamadım 3 tane motor var bunlar startla birlikte 10 ar saniye arayla çalışacak sonra hepsi birlikte 10 saniye çalışıp stop edecek bu işlem beş sefer tekrarlandıktan sonra devre dışı kalacak bir türlü ladder devresini çizemedim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Adsız.jpg kumanda ve güç devresi sole bise olsa gerek :D

ilgin için sağol ama toplam beş defa çalıştıktan sonra sistem stop edecek çizdiğin devre çalışma şekline uymamış gibi olmamış
şöyle izah edeyi starta basıl dı m1 çalış tı 10 snaiye sonra m2 çalıştı 10 saniye sonra m3 çalıştı hepsi birlikte 10 saniye çalışip stop edecekler bu işlem 5 defa tekrarlanacak sonra sistem hiç çalışmayacak taki starta basılana dek

besinci timer 200 saniye sayan yani sistemi bes kez dedigin gibi calıstıktan sonra sona erdirecektir.çalışıyor sistem denedim kardesm ;)

ekts dosyasını yükleyebilirimisin teşekkürler

teşekkürler ama açacak program yok bende ladder devresi olsaydı sevinirdim s7 200 için

Ekli dosyalar

• benyaptım.rar
    7.5 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,955
Kullanıcılar
451,153
Son üye
akifsoysal9