4. Cofaso Proje Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
s.a abicim ben projeleri çiziyorum şu anda ama bu projelerı size nasıl yollayacagım yani ben bu çizdiğim projeyi nasıl kaydedecegım ve format olarak nasıl yolllayacagım xml demissiniz proje export tan xml olarka kaydetttim acmaya calıstım int sayfasından birşeyler geldi acaba bu kaydetme şeklim dogrumu yanlişmı bir bana zaman ayırırsanız tsk ederim şimdiden hayırlı işler

XML DEN BİR GÖRÜNTÜ KAYDETTİĞİM DOSYAYI ACTIGIM ANDA GELEN GÖRÜNTÜ İNT SAYFASI...

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
- <pages>
<ePlan_version>6.02</ePlan_version>
<date>2009-12-17</date>
- <page id="41" name="15" type="TYPE_PAGE_SCHEM">
- <property>
<item code="2" value="900" note="Bölüm kodu" />
<item code="2100" value="" note="Sayfa açıklaması" />
<item code="2101" value="" note="Çizim numarası" />
<item code="2102" value="" note="Sayfa ek alanı" />
<item code="2103" value="" note="Sayfa grup alanı" />
<item code="2104" value="" note="Dosya referansı" />
<item code="2" value="903" note="Bölüm kodu" />
<item code="2105" value="3" note="Adım boyutu" />
<item code="2106" value="4" note="Sayfa boyutu" />
<item code="2107" value="1.0" note="Ölçek" />

Merhaba,

evet cevap projelerinin XML formatında kaydedilip RAR formatında şifreli sıkıştırılarak siteye eklenmesi gerekiyor.

XML formatında kaydederken, eksport dosyasına verilen ismin Türkçe karakter içermemesine dikkat edin. Ayrıca bu dosyayı deneme amaçlı tekrar okurkende, dosyanın bulunduğu dizinlerde de aynı kural geçerli.

Kolay gelsin.

Merhaba,

pardon mesajın ikinci kısmını cevaplamamışım.

Yarışmanın puanlama kısmında bu planlar göndermezse puan kesilmiyecek. Fakat doğruluğunu kontrol açısından gerekli.

Yani çizimlerinizin doğru çalışıp çalışmadığını, değerlendirmeleri yaparken bu planlar üzerindende kontrol edeceğiz. Bu sebeple dahili kontrolleriniz açısından oluşturun ve kontrol edin, tekrarlıyorum bize göndermezseniz puan düşmeyecek.

Kolay gelsin.

Peki gönderildiği takdirde, bu planlarda göz önünde bulundurulup ona göre bir puan mı verilecek ?...
Yoksa göndermemiz sadece sizin değerlendirme noktasında faydanıza olmaktan başka bir yarar sağlamayacak mı ?...

Teşekkürler...

Merhaba,

Peki gönderildiği takdirde, bu ...
elbette gözönüne alacağız. Göndermezseniz biz burda oluşturacağız. O sebeple kontrollerinizde bunları kullanın, diye yazdım. Yaptığınız çizimin bağlantılarının doğruluğunu, sadece çizimin görüntüsünden değil, aynı zamanda bu tasarımın sonuçlarından görürüz. Bunlarda otomatik olarak alınan planlardır; klemens, kablo, pano içi kablaj listeleri, ...

Pano yerleşimi türü sayfalar çizilmeyecek.

Kolay gelsin.

soru 5 de dehlander baglantısı demıssınız ilk olarak size sormak ıstedım... su yasımda ilk defa duydum bana yardımcı olun ödül için ugrasmıyorum ugrasarak ögreniyorum bu iş benım uzmanlık alanım olmalı benım yaşımda proje cızen kımse olmasa gerek.... dehlander nedir?

meraba soru 4 de monofaze motor baglantısı yapılacak bu baglantıyı yaparken ana sargı yardımcı sargı santırfuj ayrı ayrı gosterılecekmı yoksa dırek tek fazlı motor sembolu kullanmak yeterlımı cofasoda monofaze motor şekıllerınde detay göstermıyor sadece faz ve notr baglantısı gozukuyor bu konuya acıklık getırebılırmısınız tesekkurler

dahlender bağlantının nasıl yapıldıgını biliyorum benim sorum sargıları detaylı olarak gösterelimmi yoksa sadece motoru çizip bırakalımmı.Sonucta 3 fazlı motorları baglerken içerisindeki sargı detaylarını göstermiyoruz direk faz ne nötr baglantısını yapıyoruz benim sorum bu
tesekkuler

Merhaba bekirkaan,

ben dahlender ile ilgili cevabı duman221 isimli arkadaşa yazmıştım.

Israrla soruyorsun, benim sana verebileceğim cevap aynı olacak.

Senin tasarımı/çizimini bunu sahada bu bağlantıları yapan kişi, başka bir bilgiye ihtiyacı olmıyacak şekilde yapar ve istenilen mantıkta çalıştırabilirse, senin yaptıkların doğrudur.

Biz bunu istiyoruz.

Kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri