5S 18650 bataryası ile yapılabilecek projeler nelerdir?

tan er

Üye
Merhabalar,
Elimde bu batarya gruplarından 10-15 tane var.
İçlerini açtığımda bir çoğunun pilleri sağlam.
Bunları nasıl değerlendirmemi tavsiye ederseniz?
Pillerle neler yapılabilir? Elbette bir çok cihaza güç kaynağı olur ama elimde sayı fazla olunca birkaç tanesini birleştirip nerelerde değerlendirebilirim.
batarya-7 küç.jpg

Ekli dosyalar

• batarya-1 küç.jpg
    batarya-1 küç.jpg
    222 KB · Görüntüleme: 3
  • batarya-4 küç1.jpg
    batarya-4 küç1.jpg
    188.3 KB · Görüntüleme: 3
bu piller senin parayla alacagin pillerden farklı olarak yüksek akımlara dayanıklı piller, bu pillerle powerbank yaparak bu pilleri boşa harcamış olursun daha değerli projelerde kullanmayı düşün, ben şarjlı bir süpürgenin bataryaları olabilecegini düsündüm, hurda pilleri bitmiş bir şarjlı süpürgeyi hayata döndürebilir

bu piller senin parayla alacagin pillerden farklı olarak yüksek akımlara dayanıklı piller, bu pillerle powerbank yaparak bu pilleri boşa harcamış olursun daha değerli projelerde kullanmayı düşün, ben şarjlı bir süpürgenin bataryaları olabilecegini düsündüm, hurda pilleri bitmiş bir şarjlı süpürgeyi hayata döndürebilir
Öneriniz için çok teşekkür ederim. Hocam pilin ilk kaıkış akımının yüksek olabileceğini öngürüde mi bulundunuz yoksa pilin üzerinde bu bilgi var mı? Bunlar oto yıkama tabancalarının batarya grubu. Tabancalar kullanılamaz hale gelince bataryaları nasıl değerlendireyim diye düşünmeye başladım.

Forum istatistikleri

Konular
129,469
Kullanıcılar
452,036
Son üye
TRoy 26

Yeni konular

Geri