7.5 KW Motor İçin Pano

genco05

Üye
slm arkadaşlar bana yardımcı olabilcek birini arıyorum 7.5 kwlık bi motor için bi pano kurmam lazım motor sürekli güçte olacak su basacak ...bunun için ne malzeme almam gerekir ve ve basit bir çizimle anlatırmısısnız

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
motor fan motoru falan veya kayışla yüke bağlı olan bir motor olsa idi kutulu motor yolverici dediğinizden kullanılabilirdi. bu iş için mutlaka ve mutlaka yıldız ücgen bağlantı yapmanız gerekiyor.

7.5 kw için yıldız üçgen gerekli değil
direkt kalkış bir pano yeterli.
kullanım şarlarına bağlı olarak daha basit bir şey ( termikli şartel ) de işini görür

7.5 kw için yıldız üçgen gerekli değil
direkt kalkış bir pano yeterli.
kullanım şarlarına bağlı olarak daha basit bir şey ( termikli şartel ) de işini görür

aynı bu şekilde devam edin daha sonra bol bol bu forma yazı yazrsınız. kontaktörüm neden yapıştı, motor termik attırıyor, sigorta atıyor falan filan böyle devam edin. kolay gelsin.

aynı bu şekilde devam edin daha sonra bol bol bu forma yazı yazrsınız. kontaktörüm neden yapıştı, motor termik attırıyor, sigorta atıyor falan filan böyle devam edin. kolay gelsin.

çok haklısın katılıyorum bu şekilde direk kalkış olmaz...

Motor Ne görevi Yapıyor Ona göre Malzeme Soyleyim Sana Cizelgenide Yollayım.. Sorf Starter de Sallarız Malzemene : ) Hatta İşi Biraz Canlandıralım Frekans Kontrollu Bir inverter De işini görür : )) )

Kontaktöre İtiraz Edneler VAr : ) Para Nasıl Olsa Onlardan cıkmıyor : )

değil 7.5 kw
yıllardır 15 kw ye kadar direk kalkış yapıyorum bir şey olmuyor. şimdi mi olacak

voltajda pompada bir sorun yoksa motor korumavarsa kuvetli kontaktör ve iyi ayarlanmış termikile bir sorun olmaz biz yılardan beri hidrafor olaraktan kulanıyoruz sorunyok . elektrikten tasaruf bazında ve masraftan kaçmayıp daha kaliteli bir pano yapmak isterseniz yukarda yazılanlara kısmen katılyorum şartlar motorun kulanıldığı alana göre değişir su pompasında 7.5 kw motorun direk üçken kalkışında sorun olucağını zanetmiyorum.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,081
Kullanıcılar
451,373
Son üye
zeyno0101

Yeni konular

Geri