Ah bu virüsleeerr

Beyza Esra

Üye
hafıza kartıma ve flashıma solucan virüsü bulaştı ne yapmalıyım :( format atmaıda bilmiorum..

Kartını veya flashını bilgisayara tak.Masaüstünde bilgisayarım'ı aç hafıza kartını bul.Üzerine sağ tıkla seçeneklerden format veya biçimlendir seç, format esnasında içindekiler silinecek eminmisin diye sorar, evet de, kısa sürede formatlasın.Ne virüs ne solucan kalır

:)) teşekkürler.. fakat solucan virüsünü hiç bir antivirüs programı temizlemedi format başarılı olur mu ya dabi sorun çıkar mı? hiç bir bilgiye sahip değilim o konuda fakat yinede aklıma gelen ihtimalleri sormak istedim

:)) teşekkürler.. fakat solucan virüsünü hiç bir antivirüs programı temizlemedi format başarılı olur mu ya dabi sorun çıkar mı? hiç bir bilgiye sahip değilim o konuda fakat yinede aklıma gelen ihtimalleri sormak istedim

Sadece hafıza kartındaki ve flash ınızdaki bilgiler silinir.Başka bir zarar gelmez!!!

Kolay Gelsin!!!

var olan virüsü silmek için kill amvo virus temizleme programını kullana bilirsin ayrıca bilgisayarına... USB Disk Security programını kurarsan flaşından yada kartından bilgisayarına virüs bulaşmasını engellersin ve program var olan virüsleri takar takmaz tespit edip silmeni saglıyor...

Bilgisayarınızın içerisine giren virüs yada trojenler aktif halde iken çoğu zaman virüs programları tarafından silinemezler.Öncelikle virüsleri uyku moduna geçirmelisiniz bunun için bazı programlar mevcut temizleme işlemi bittiğinde Flash diskin içerisinden herhangi bir virüs almamak için flash disk güvenlik programı kullanabilirsiniz.

Virüs programı olarakta 1 yıllık ücretsiz olan avast home kullanabilirsiniz. Kurulum bittiğinde bilgisayarın açılışta taranması seçeneği ile dos ortamında virüs taraması yaparak virüsleri aktif hale geçmeden silme imkanınız oluyor.Daha sonra kayıt kısmından ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz

Kolay gelsin

Norton internet sucrity 2012 kur türkçe 30 günlük demo o halleder senin yerine bende lisanslı kaspersky internet sucrity var onun yapamadığnı o yaptı denemeni teklif ederim 30 gün sonra başka birşey kullanırısn.

Senelerdir uyguladığım yöntemi izah edeyim şimdiye kadar problem yaşamadım;

1-Önce Ccleaner programı ile gereksiz dosya temizliği yaparım.
2-Avast antivirüs programı ile genel tarama yaparım. Bu program mailinize 1 yıllık şifre gönderiyor (Bilgisayar müh arkadaşım ücretsiz yazılımlar içinde en güvenilir olduğunu söylemişti.)
3-Advanced system care programını yükleyip içindeki tüm uygulamaları gerçekleştiririm. (Temizleme-düzeltme)
4-Son olarak Advanced systemcare programını kaldırıp combofix'i çalıştırırım.

Bilgisayarı kapatıp açarım olay biter. İşletim sistemi olarak Win7'yi tavsiye ederim. (Flash disk sorunlarında format atarım.)

camcının oğlu önden gider cam kırar babası gelir arkadan cam takar satar o virüsü temizleyebilen virüs programının sahibidir o virüsler yani %80i böyle

bende ki solucan virüsünün türünü araştırmıştım kime sorsam onu formatlamadan kurtulamazsın dedi.. :( dediklerinizi deneyeceğim teşekkürler.. fakat işe yarayacağını sanmıyorum.. dier virüslerden çok farklı...

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,947
Son üye
sitroen91

Yeni konular

Geri