Alüminyum işleyenler yardımcı olur musunuz ?

antalya da 20mm alu maalesef yok tek tek gezdim bütün demircileri saccıları alucuları falan.
Her aluminyumcunun önünden geçerken anıyorum seni. Burda 40-50mm e kadar aluminyumlar var sana hangi ebatlarda lazımsa buradan yollayayım

ahahah turgut abim çok saol şimdilik sıkıntım yok. olurda lazım olunca mutlaka özel mesaj atarım sana :)

Tamam çekinme, başka arkadaşlara da yardımcı olurum.

Eray istediğin gibi dişliyi SC ile simüle ettim. 2mm parmak freze. Sonuç aşağıdaki gibi.

Bu arada 2mm uç ile crash yaptı. Yani 2mm kalın geldi.

Ekli dosyalar

• 2modül dişli_cad.jpg
    2modül dişli_cad.jpg
    45.4 KB · Görüntüleme: 15
  • 2MODÜL DIŞLI_cam.jpg
    2MODÜL DIŞLI_cam.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 15
  • camm.jpg
    camm.jpg
    6.5 KB · Görüntüleme: 15
Eray istediğin gibi dişliyi SC ile simüle ettim. 2mm parmak freze. Sonuç aşağıdaki gibi.

Bu arada 2mm uç ile crash yaptı. Yani 2mm kalın geldi.

Teşekkür ederim Suat Abi tahmin ettim problem olduğunu 2.75 modül yaptım mail attım tekrardan sana

SM-N9000Q

[MENTION=237159]Suat_Korkmaz[/MENTION] Abi dişlinin iç kısımlarında keskin köşeler alamayız ama çalışmasına engel olmaz gibi geliyor bana

SM-N9000Q

Eray'ım hevesini kırmak istemem ama dişli konusunda bir kaç sıkıntı var.

Dişli modülünü arttırınca dişlinin çapı büyür. Bu durumda yuvası da büyür. Yani tasarımını değiştirmen lazım.

Uç dairesel kesim yaptığı için en içteki köşeli alanara giremiyor. Haliyle oraları uç kalınlığı kadar yuvarlak kalıyor. Bu çalışmayı nasıl etkiler bilmiyorum.

Çözüm olarak;
Tornacıya bir kesici yaptırabilirsin veya şağıdaki gibi hazır kesicilerden alabilirsin.
Module 1 8 Involute HSS Gear Cutter 135Z Rack 1pc Milling Gearcutting H9656 | eBay

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mQUxeo6GhMI

Bu kesiciler çok iyi iş görüyor. Vaktinde lazım olmuştu almıştım. Burada dikkat edilmesi gereken, linkini verdiğim kesicilerin hepsi modül 1 fakat her biri farklı diş sayısı için kullanılıyor. Yani #1 kesicisi sadece 12-13 dişi olan bir dişli kesmek için kullanılır, #3 kesicisi de 17-20 diş için. Tam listesi aşağıda.
  • Cutter #1 will cut a Gear with 12 to 13 Teeth
  • Cutter #2 will cut a Gear with 14 to 16 Teeth
  • Cutter #3 will cut a Gear with 17 to 20 Teeth
  • Cutter #4 will cut a Gear with 21 to 25 Teeth
  • Cutter #5 will cut a Gear with 26 to 34 Teeth
  • Cutter #6 will cut a Gear with 35 to 54 Teeth
  • Cutter #7 will cut a Gear with 55 to 134 Teeth
  • Cutter #8 will cut a Gear with 135 Teeth up to a Rack

Veya,
Şu şekilde bir dişli alıp tornada istediğin gibi işlettirebilirsin. Adamlar formülün izin verdiği tüm dişlileri yapıp satıyorlar.

https://sdp-si.com/eStore/Catalog

attachment.php

Ekli dosyalar

• custom_gear.JPG
    custom_gear.JPG
    67.7 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,850
Kullanıcılar
450,955