ALPEK KABLOLAR HK.

P harfi pansy iletkeni R harfi Rose iletkeni belirtir. Havai hat iletkenleri olup kesitleri farklıdır. Projesine göre kesit ve adetleri farklılık arz eder.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim sizden öğrenecek çok şey var :)

Alpekte nötr iletkeni çıplaktır ve askı olarak kullanılır o yüzden. demiştiniz askı olarak kullanılır derken ne demek istediniz?
Ayrıca 5R = 3 faz+aydınlatma+nötr
2P+R = faz+aydınlatma+nötr diye dökümanlara ulaştım bunlar ne anlama geliyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim sizden öğrenecek çok şey var :)

Alpekte nötr iletkeni çıplaktır ve askı olarak kullanılır o yüzden. demiştiniz askı olarak kullanılır derken ne demek istediniz?
Ayrıca 5R = 3 faz+aydınlatma+nötr
2P+R = faz+aydınlatma+nötr diye dökümanlara ulaştım bunlar ne anlama geliyor.

Alpek yeraltı kablosu değildir, direkler arası çekilir askıya alınır.
Bahsettiğiniz havai hat iletkenleri bina beslemeleri ayrı sokak aydınlatma fazı ayrıdır.
Birazdan yemeğe çıkacağım sonra devam ederiz :D sizin soruların ardı arkası kesilmeyecek ...

Alpek yeraltı kablosu değildir, direkler arası çekilir askıya alınır.
Bahsettiğiniz havai hat iletkenleri bina beslemeleri ayrı sokak aydınlatma fazı ayrıdır.
Birazdan yemeğe çıkacağım sonra devam ederiz :D sizin soruların ardı arkası kesilmeyecek ...

Peki bu konular hakkında elinizde döküman var mıdır işime yarayacak . Ben yg konusuna yabancı olduğum için şu iletkenleri iyice öğrenmem lazım mesela 5XR nerede kullanılır 3P+R/P nerede kullanılır neden kullanılır gibi sorulara net cevaplar almam lazım aydınlanmam için .

Forum aracılığı ile ancak lokal soru ve sorunlarınıza cevap bulabilirsiniz. Sorduğunuz soruların kapsamları geniş. Çeşitli kaynaklardan derslerinizi çalışıp kafanıza takılan kısımları bize sorabilirsiniz.
Bahsi geçen iletkenler alçak gerilim havai hat iletkenleridir. Pansy iletken Rose iletkenden kalındır. Hattın mesafesi ve yüklenmeye göre işin proje aşamasında belirlenir. Gerilim düşümü akım kontrolü hesapları yapılır. Çok çalışmanız lazım. Kaynak konusunda da ilerleyen zamanlarda size yardımcı olmaya çalışırım.

Ekli bilgiler yararlı olur.Megep'ten de yaralanabilirsiniz

Çok teşekkür ederim baya işime yarayacak bilgi var bu dökümanlarda :)

Forum aracılığı ile ancak lokal soru ve sorunlarınıza cevap bulabilirsiniz. Sorduğunuz soruların kapsamları geniş. Çeşitli kaynaklardan derslerinizi çalışıp kafanıza takılan kısımları bize sorabilirsiniz.
Bahsi geçen iletkenler alçak gerilim havai hat iletkenleridir. Pansy iletken Rose iletkenden kalındır. Hattın mesafesi ve yüklenmeye göre işin proje aşamasında belirlenir. Gerilim düşümü akım kontrolü hesapları yapılır. Çok çalışmanız lazım. Kaynak konusunda da ilerleyen zamanlarda size yardımcı olmaya çalışırım.

Size de çok teşekkür ederim Allah razı olsun bilgilerinizi esirgemediniz

yalnız konuyla ilgili şimdilik son bir şey isteyeceğim

Bana havai hatlarda gerilim düşümü hesabı,güç yogunluğu hesabı vs hesaplar nasıl yapılır onlar lazım

Nette bir sürü döküman var ama anlayamadım :S

Biraz araştırmacı olmanız sizin açınızdan daha hayırlı olur. Ekte EMO'ya ait doc dosyayı paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• AGhavaihatkesit.rar
    18.6 KB · Görüntüleme: 89

Forum istatistikleri

Konular
129,566
Kullanıcılar
452,190
Son üye
cinar12992

Yeni konular

Geri