Amfiden ses az geliyor

Parasi onemli degil de buralar da biraz zor bulurum bir bakayim yine

Lm1875 entegre ile 4558 opamp degistirdim sorun duzelmedi.:( Bir de isin ilginc tarafi amfinin fisini cektigim anda ses geliyor. Cok siddetli degil ama.

Anfinin fisini cektiginiz anda kapasitorlerde kalan voltajla anfi calisir.

Bu durum trafo cikisinda diyotlarda sorun olabilecegi fikrini dogurdu aklimda.

Anfi entegreleri isiniyor mu yada asiri isinan bir parca varmi hocam?

Yok Serkan ustam. Parcalar isinmiyor denedim. Kond. bir sorun yoktur degil mi? Taktigim kond. arizali olmaz galiba?

Trafo cikisimiz 2*17 v diyot cikisi 57 V. Anormal degil mi?

merhaba gunlerdır sağlık sorunuyla haşir neşirim sonunda baypas oldum allaha şukur kontrolkalemınde uzun sureden berı ilk mesajım:) gözumdenmı kaçtı yoksa kimse ses çıkış entegresını sormamış hocamda yazmamış sanırım mosfetlerı suren entegre ne acaba?

Gecmis olsun Suleyman abi. Allah acil sifalar versin.Foto yukleyeyim By lent ustamiz da istemisti. Fetler K30A. Bir soguciya bagli entegre var lm1875 bir de op amp var rc4558 bir de KA3403 entegre var.
Bu arada diyot cikisi 57 V normal mi ya?

Ekli dosyalar

• 20161229_210334.jpg
    20161229_210334.jpg
    299.1 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
merhaba gunlerdır sağlık sorunuyla haşir neşirim sonunda baypas oldum allaha şukur kontrolkalemınde uzun sureden berı ilk mesajım:) gözumdenmı kaçtı yoksa kimse ses çıkış entegresını sormamış hocamda yazmamış sanırım mosfetlerı suren entegre ne acaba?

Suleyman abicim merhabalar,

Buyuk gecmis olsun nasilsin daha iyisindir umarim. Kendine dikkat et. Selamlar

Gecmis olsun Suleyman abi. Allah acil sifalar versin.Foto yukleyeyim By lent ustamiz da istemisti. Fetler K30A. Bir soguciya bagli entegre var lm1875 bir de op amp var rc4558 bir de KA3403 entegre var.
Bu arada diyot cikisi 57 V normal mi ya?
Suleyman abicim merhabalar,

Buyuk gecmis olsun nasilsin daha iyisindir umarim. Kendine dikkat et. Selamlar

sağolun arkadaşlar sağlik yonunden kopruyu geçtık inşallah 4 damardan 3 u tıkalı %90 cıvarında nefes alamaz duruma geldım karar verdım amelıyatı yapan hoca 4x4 luk kalbı durdurmadan uç damar ekledı bu branşta kalbı durdurmadan baypas yapan türkiyede ilk kalp cerrahı allaha şukur 5 gundede aburcu ettı.

konuya gelince lm1875 in birinci ayağında bir kuçuk kapasıtelı kondansator var o kondansator bozuk olabılır entegrenın dort uncu ayağını yalıtıp hoparlor bağlarsan entegre tek başina 20 watt verecek guçte eğer ses gucu alamazsan birinci ayaktakı kondansatoru değiştır ses bellı sevıyeye çıkarsa bu sefer mosfetlerı değiştır bence arıza arama arızalı der değiştırırsın mosfetlerde kuçukte olsa hata varsa sesı tamamen bozar

Büyük geçmiş olsun Süleyman Ustam, sağlık öncelikli varsın 1 haft auzak olalım sizden.

Forum istatistikleri

Konular
128,833
Kullanıcılar
450,929
Son üye
tuanayildiz

Yeni konular

Geri