Amper ile sigorta hesaplamasi nasil

Akim tasima kapasitelerine bakmadim ama sizin dediginize gore yorum yapayim. 16lik kablo 80A tasiyabiliyorsa en fazla siz neden 100A sigorta takiyorsunuz. Kabloyi yakmak mi istiyorsunuz. Sigorta kablobun maksimum akima gelmesini engellemeli. O kablo 80e dayanıyorsa ve 90 aksa sigorta acma yapmasa facia

Evet aynen öyle sigorta takmanın bir işlevselliği kalmamış oluyor. (Havada:80A Toprakta:100A)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ölçü aleti ne marka ; true RMS mi diyeceğim ; o ne diyeceksiniz . Hiç demiyeyim ben hala elektrikçi çağırın diyorum .
Önce elektrikci degil. Bir elektrik muhendisi cagirarak proje cizdirilmeli. Sonra projede ne yaziyorsa o montaj yapilmali. Kafaniza gore devam ederseniz o tesiste iyi seyler olmaz !

Akim tasima kapasitelerine bakmadim ama sizin dediginize gore yorum yapayim. 16lik kablo 80A tasiyabiliyorsa en fazla siz neden 100A sigorta takiyorsunuz. Kabloyi yakmak mi istiyorsunuz. Sigorta kablobun maksimum akima gelmesini engellemeli. O kablo 80e dayanıyorsa ve 90 aksa sigorta acma yapmasa facia
Bugün 100 takmama rağmen attı yarın sabah doğru ölçü aleti ile yeni ölçüm yapacağım

Omce elektrikci degil. Bir elektrik muhendisi cagirarak proje cizdirilmeli. Sonra projede ne yaziyorsa o montaj yapilmali. Kafaniza gore devam ederseniz o tesiste iyi seyler olmaz !
Üstad 3 yıllık kurumsal bir mağaza elektrik projesi kurulu gücü falan hepsi hesaplanmistir ama proje yoktu orda ilk defa böyle bir durumla karşılaşınca buraya kayıt oldum paylaştım

80 A lik sigorta 80 A e gelince açma yapmaz . Bu yanlış tespit . Termik açma eğrilerini incelerseniz 1 katında açma yapan sigorta yoktur .

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,645
Son üye
lorddex

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri