ana şalter atıyor

senin problemin ana panodaki tmş.tmş saglam ise ayarlanan akımdan fazla çekiyordur veya pano içi fazla ısınmıştır.tmş yi kontrol etmen gerek.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaş anladığım kadarıyla sana ait bir özel trafon yok bedaşın dağıtım trafosundan enerji alıyorsun buda demektir ki senin haricinde mahallelide aynı trafodan ve şalterden enerji alıyor eğer böyleyse: ayrıca şalterin kaç amper olduğunu belirtmemişsin

1- şalterin amperi düşüktür yükü taşımıyordur eğer ıth 0,8 deyse bunu 1 e al bide öyle dene
2-yük fazladır ve pano sıcaklığı çok oluyordur o zamanda atabilir
3- büyük bir ihtimalle şalter özelliğini yitirmiş ve gerekli akımı taşımıyordur ve şalterin değişmesi gerekir

simdi son ev olmak yani hattin sonunda olmak her zaman sorun olur vede gerilim duser simdi ezbere fikir yurutmek degil konuya bilimsel yaklasmak gerekir dostlar yapacagimiz basit bir gozlem bize olayin sebebini verebilir.nedir bu bir pensampermetre vede voltmetreyi devreye baglamak vede 45 dakika boyunca voltajda vede akimda sorun oluyormu bakmak ayrica tms nin durumunuda kontrol etmeniz gerekiyor

150 mt mesafede kablo kesiti nedir ortam sıcaklıgı(şalterin bulundugu mekan) şalterin markası yukun durumu ve elektronik sayacta demend neyi gosteriyor bu bi,lgileri verirsen sana yardımcı oalbilirim

simdi son ev olmak yani hattin sonunda olmak her zaman sorun olur vede gerilim duser simdi ezbere fikir yurutmek degil konuya bilimsel yaklasmak gerekir dostlar yapacagimiz basit bir gozlem bize olayin sebebini verebilir.nedir bu bir pensampermetre vede voltmetreyi devreye baglamak vede 45 dakika boyunca voltajda vede akimda sorun oluyormu bakmak ayrica tms nin durumunuda kontrol etmeniz gerekiyor

ii akşamlar gezer bey şalteri iki kere attırınca bir dahaya kimsenin tamülü yok dolayısıyla gözlem yapamıorum ama daha evvelki denemelerde regülatördeki multi metreyi gözledim anormal bir durum yoktu belki anlık birşey oldu bilemiorum benim anlamadığım benim panolarımdaki 100,125 tmşler atmıor kumanda panom atmıor motor fazla akım çekse termik 40 da ayarlı oda atmıor evdensonra 50 metre alpek 35lik kabl0 regülatörü beslior bu kablo da ısınma oluor 45 dakkada bu kabloda sıyrılma veya normaldeki çok az bir kaçak bu durumu meydana getirirmi?ama bu gözlemlediim bişey deil varsayımdır.kabloyu yenileskmi acaba?

ii akşamlar gezer bey şalteri iki kere attırınca bir dahaya kimsenin tamülü yok dolayısıyla gözlem yapamıorum ama daha evvelki denemelerde regülatördeki multi metreyi gözledim anormal bir durum yoktu belki anlık birşey oldu bilemiorum benim anlamadığım benim panolarımdaki 100,125 tmşler atmıor kumanda panom atmıor motor fazla akım çekse termik 40 da ayarlı oda atmıor evdensonra 50 metre alpek 35lik kabl0 regülatörü beslior bu kablo da ısınma oluor 45 dakkada bu kabloda sıyrılma veya normaldeki çok az bir kaçak bu durumu meydana getirirmi?ama bu gözlemlediim bişey deil varsayımdır.kabloyu yenileskmi acaba?

Alpek kablo çoğu zaman sorun yaratır. Sıyrılmalar olur direklere gelişi güzel sabitlenmesinden sorun çıkarır. Alpek kabloda benzer sıkıntıları çok yaşadım.Kesit uygun seçilmemişse ısınma ve çekilen aşırı akım neticesi en ufak izolasyon sıyrığında kısa devre yaptırır.

bugün rusyadan gelen bi arkadaşımda aynı şeyi söyledi başlarına gelmiş kabloyu deiştirmişler sorun bitmiş bende yarın kabloyu deiştirip bi denicem... yorum yazan herkese teşekkür ederim...

ben de naçizane fikrimi söyliyeyim. çok büyük bir olasılıkla bedaşın şalteri bozulmuştur. büyük ihtimalle de türko'dur zaten. benimde başıma birkaç kez gelmişti. söktürüp-yeniletiniz veya daha küçüğünü aynı yere hatta kendinize yakın ve kolay yere taktıktan sonra diyeceğim ama zaten var. o zaman... ee. yine yeniletiniz:)

gerçi amerikayı yeniden keşfedemedim. değerli üyelerin yukarıda söylediklerinin tekrarı:)

(kabloya boşuna para vermeyin. bir de çekmesi dert zaten... bedaş kendi şalterine para versin:))

selamlar

Son düzenleme:
hamlamışım bu işlere bakmayalı.

ana şalterden geçen akım, motor çalışmaz iken sınır değere çok yakın olabilir. rusya'dan gelen arkadaş da haklı olabilir.

yani kablodan da olabilir(kablodan güç çekilmez iken; bu kabloya pensmapermetre tutulmalı.)

yanlış fikre yol açtıysam özür dilerim.

(n'apalım postu revize edemiyoruz. böyle değiştirelim:))

Son düzenleme:
arkadaşlar bugün başka kablo ile denedim timer konulmuş gibi 45 dakikada gene attı ana tmş . tmş i görme fırsatım oldu 200 amper markası piyasa malı ama hatırlayamadım b ile başlayan bişeydi ben yeni gördüm......... yorumlarınızı bekliyorum(bu tmş ye bağlı toplam yaklaşık 100 kvalık dalgıçlar ve 20.25de ev var)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,943
Kullanıcılar
451,123
Son üye
Eldost

Yeni konular

Geri