anormal ölçümler yardım?

spyeko

Üye
selam bende köhler ael tf 08 model sayaç var 2007 model her ay farklı bir faura geliyor iki ay normal gibi sonra normalin 2,5 katı anlamadım gitti. puant gece gündüz de istikrar yok normalde gündüz 60 civarı ortalam puant 25 gece 90-100 gibi .bir ay bakıyorsun gündüz 170 puant 100 ne alaka anlamadım aynı şekil kullanıyorum.ne yapmam lazım ve de sayacımı sanayi bakanlığına inceletmeye yollasam orda bilir kişiler en hassas hataları bulabilirlermi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
O sayacı hemen değiştir o malum markanın mekanik sayaçlarıda arızalıydı 1990 lı yıllar o malum markadan 30 adet toplu bir panoya takmıştım elektrik verdikten sonra birde ne duyayım sanırsınki traktör çalışıyo aynı traktör sesi gibi ses çıkarıyo sayaçlar....
Ben sana makel sayaç öneririm en az 2500 tane taktım hiç arıza çıkmadı

O sayacı hemen değiştir o malum markanın mekanik sayaçlarıda arızalıydı 1990 lı yıllar o malum markadan 30 adet toplu bir panoya takmıştım elektrik verdikten sonra birde ne duyayım sanırsınki traktör çalışıyo aynı traktör sesi gibi ses çıkarıyo sayaçlar....
Ben sana makel sayaç öneririm en az 2500 tane taktım hiç arıza çıkmadı

makel de hangi model.ayrıca bu sayaç elektrik kesilmesi ve ani yükselmelerde ölçümde hata veriyormu.numaratörü güvenli ve doğru bir şekilde mi yazar.teşekkürler.

birde digital sayaçların çalışma prensibi nedir özet bir şema varmıdır inclemek açısından hepsi aynı mantıklamı yazar.oturtuduğum bölgede elektrik kesintisi ve voltaj değişimleri çok olmakta bunlar sayacın kalibrasyonunun bozarmı.ve de ben eski tip diskli sayaçlara dönmek için nasıl bir yol izlerim.emsal kararlar varmı?

en kısa zamanda sayacınızı değiştirmelisiniz sebeb derseniz belirtiğiniz sayacın (2006-2008)üretim serilerinde sorunlu idi yeni üretilenler de sorun yok.

Arkadaşlar 90 lı yıllarda ön ödemeli kıredi yüklemeli sayaçlar vardı biz çeşitli firmaların sayaçlarını bir yıl falan denemeye tutduk onlarda yüklenen kırediyi sıfırlıyordu sonra piyasaya sürülmedi gündemden kalktı

en kısa zamanda sayacınızı değiştirmelisiniz sebeb derseniz belirtiğiniz sayacın (2006-2008)üretim serilerinde sorunlu idi yeni üretilenler de sorun yok.

değiştiricem ama bana tam güvenli ölçme yapacak marka ve model digital sayaç adı verirseniz satın almam için çok makbule geçer.ben puant zamanı elektrik kullanmama rağmem 100kw geliyorsa bunun adı arızadır başka açıklama bulamadım açıkçası..

Son düzenleme:
bulunduğum bölgede elektrikler ani kesilip geliyor,voltaj alçalıp yükseliyor. buna uygun digital sayaç lazım yani her yönüyle sorunsuz olsun istiyorum deneyip kullananların fikrini alabilirsem ..tşkkr

şu an bütün sayaçlar kaliteli diye düşünüyorum açıkcası ama benim kanımca makel ve alfatech kombi sayaçları ön planda diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri