Apartman kapı otomatiği arızası

Güç yetmiyorsa trafonun yanına röle takabilirsiniz böylece üst katlardan basılsa bile akım düşmesi yaşanmaz
Akım düşmüyor fazla geliyor hiçdurmadan sürekli otomatiğe basılıyor gibi çalışıyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tırnak bozuk olabiliyor , sorun belki bundanda olabilir . ( varsayımdır )

196213.png

Yeni mi oldu bu sorun?

Akım düşmüyor fazla geliyor hiçdurmadan sürekli otomatiğe basılıyor gibi çalışıyor
O zaman zil panelindeki kapi otomatiği rölesini kontrol etmek lazım normalde 2 - 3 saniye enerji verir ve durur sürekli enerji geliyorsa zil panelini kontrol etmelisiniz. Bir diğer ihtimal dairelerden birisinin kapı açma butonu basılı kalmış olabilir

Röle daha düşük akımlarda bile tetikler buradaki amaç trafodan kapı otomatigine giden voltajı kısa mesafeden yani üst katlardan dolaştırmadan kapı otomatiğini açtırmak. Röleyide kapı otomatiğinide mevcut trofo besleyecek. Bi arkadaşımın binasında aynı sorun vardı alt katlardan kapı acılıyor üst katlardan voltaj düştüğü icin acilmiyordu bir tane Ac röle taktım sorun çözüldü

Merhaba,

Hangi malzemeleri alıp nasıl bir devre kuracağımı söyleyebilir misiniz?

En üstte katta bir sebepten dolayı kapıyı açma sisteminin kablosunu uzatmak zorunda kaldım. Bu işlemden sonra kapıyı bazen açıyor bazen açmıyor.

Zil trafosuna 210-215 Volt geliyor. Trafo çıkışı 21,5 Volt civarında. En üst kattan düğmeye basınca voltaj 17'lere düşüyor. Cızzlamasına rağmen kapıyı açamıyor.

Elektrikçi olmadığım için söylediğiniz şeyi biraz daha detaylı öğrenebilir miyim? :) Elektrik konusunda acemiyim ancak gerekli parçaları alıp kendim sistemi kurabilirim.

Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,902
Kullanıcılar
451,050
Son üye
bayGizem35

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri