Arçelik 6040 E Bulaşık Makinesi Arızası

kartın tamirlisi 10 tl yalnız kargo bedelinin yüksek olmasından, maliyeti pahalı oluyor .ptt kargo 3.50 krş alıyor 2 günde teslim ediyor.yollarsanız değişim veya onarılarak sizin kartınızı yollarım

isteyene bozuk kartı bedava ya yollayabilirm . Benim kartı pazartesi yerine çarşamba gelip değiştirdiler. Önceden mesaj gelse idi yaptırırdım sanırım. en fazla 20 tl tutardı toplam. Ama artık geçti...

Merhaba Alfa Romeo;
Kartın yenisine 37 tl fiyat verdiler uygun mu? Yoksa kartı size gönderip tamir ettirebilirmiyiz. Birde tamir edildiğinde daha sonra sorun çıkarırmı?

Son düzenleme:
Merhaba Alfa Romeo;
Kartın yenisine 37 tl fiyat verdiler uygun mu? Yoksa kartı size gönderip tamir ettirebilirmiyiz. Birde tamir edildiğinde daha sonra sorun çıkarırmı?
Yeni yenidir. bedeli'de servisin faturalı satış fiyatıdır.
onarılsada yenisini de alsanız kartın hata yapma süresi değişmiyecektir .
Bu tür besleme yapılmış(adaptör trafosu kullanılmamış) cihazlarda kartın 1500gün veya 4yıl ömrü vardır.Eğer makinanızın fişini her yıkamadan sonra PRİZDEN ÇEKERSENİZ 22 YIL sonra bu hata ile karşılaşırsınız . Uyarım bu tip kartlı modeller içindir

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Servisi aradım kartı değiştirdiler. 55 TL kart ve servis ücreti aldılar sorun çözüldü. Öncesinde Kartı söktüm özel bir servise götürdüm yenisini 35 TL ye verebileceklerini söylediler fakat garanti vermiyorlardı onlarda sizin yazdığınız gibi yeni yenidir dediler ve servis 1 yıl garanti veriyor servise yaptır dediler bende öyle yaptım.

notr yerine topraklama bağlantısı olabilirmi?

arızalı role yerine aynını taktığınız halde şikayet devam ediyorsa bakacağınız yer taşma siviçi.bazı modellerde siviç 2 tane eğer 1 tane ise hiç risk almayın elektronik program cihazınızdaki eeprom hata yapıyor demektir.yalnız roleyi değiştirmeden ısıtıcıyı besleyen en baştaki triyak ile onun açma voltajını sağlayan smd direnci kontrol edin.direnç arızalı ve triyak delik ise yazılım kesinlikle bozulmuştur.
onarımı içinde izmirde bu işi yapan beyinci ali usta ve egemak firmaları var.onlarla irtibata geçebilirsiniz.yinede risk almak istemiyorsanız makinanızın tam ürün kodu ve üretim dönemini bana yazarsanız size program cihazı temin edebilirim.kolay gelsin

Arkadaşlar aynı arıza bendede oldu. Biraz uğraştım ama sorunu çözdüm. Cihaz üzerindeki elektronik
kart enerjisini Bir trafo ile almıyor. Arçelik bu işi ucuza getirmiş ama çok stabil olmayan bir sistem
oluşturmuş. Kart üzerindeki 1 mikrofarad 275 voltluk kondansatörün kapasitif reaktansı gerilim düşürücü olarak
kullanılmış. Bendeki kondansatörü ölçtüğümde kapasitesinin yarıya düştüğünü gördüm buda olayı açıklıyor.
Kapasitenin düşmesi kapasitif reaktansının yani AC akıma gösterdiği direncin büyümesi demek. Kart yıkama
moduna geçtiğinde çektiği akım artıyor ve XC üzerinde düşen gerilimde arttığı için kart beslemesi çöküyor.
bu kondansatörü değiştirdim ve sorun çözüldü. Makinam artık kendi kendine açılıp kapanmıyor.
Bu arada rolenin her açışta yeniden enerjilenmesi bir zaman sonra kontakların yapışmasına, çıkan ısı role
kılıfının erimesine yol açıyor. Makine ısıtıcısı devamlı devrede kalıyor.Bu şekilde ısıtma sorunu olan arkadaşlar
mutlaka roleyi değiştirmeli.
Ben sorunumu 1 lik kondansatör ile çözdüm ama onun devamındaki 1000 lik ve 2200 lük elektrolitik kondansatörlerin
kuruması da aynı sorunu yaratabilir. Önerim bu 3 kondansatörün birlikte değiştirilmesidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…