Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

pano içindeki değil. sağ yan duvarı monteli olan asıl ana kart. fiyatı 52 tl. fazla bir para değil. makineyi değiştirmekden se kart değiştirmek daha mantıklı. ürünü değiştirmenize değecek bir sorun değil

ntc suyun sıcaklık kontrolünü yapan parça. ısıtıcı üzerinde. ama 1 program sağlıklı bitirdi ise ntc niz sağlamdır. tekrarlarsa yine resetleyip devam edin yada kartı değiştirin :)

yardımcı olabildiysek ne mutlu ancak resetten sonra çalıştı ise tekrar aynı sorunu yapacaktır. bu durumda elektronik kartı değiştirmeniz gerekecektir..!

kömür dğiştirdikden sonra kollektörün ince zımpara veya kollektör taşı ile temizlenmesi gerekir. temizlendiği anda ses kesilir. kömürlerin yerine alışması 4-5 yıkama sürebilir

ürün ntc arızası veriyor. ntc sağlamlığını kontrol edin. Ntc sağlam ise Arıza kodunu silin. tekrar program verin. yine aynı sıkıntıyı çıkartırsa elektronik kartı değiştirin.

arıza silmesi şu şekilde ;

Başla dur tuşunu basılı tutarak Program düğmesini A konumuna getirin.
Başla dur düğmesi yanıp sönmeye başladığı zaman basmayı bırakın.
Program düğmesini Pompa (L) konumuna getirin Başla dur butonuna 3 sn basılı tutun.

ve arıza kodu silinir. kapatıp tekrar açtığınızda ürün sorunsuz çalışacaktır
selam kanyak bir zamanlar yardımcı olmuştun yıkama tamamlandı sonra panoda sadece ön yıkama ışıyı yanıyor diyer düğmeler görev yapmıyor başla beklet düğmesi çalışmıyor kapak lambası yanıyor yanı makıne yeni programa geçmiyor neler yapmalıyız

anakartın resimleri sankı yanıklar var gibi

foto0009kq.jpg

foto0010py.jpg

karttaki kararmalar sıkıntı değil. ısınmadan dolayı isler meydana gelmiş. hangi ön yıkama yanıyor. program takip ışıklarındaki ön yıkama mı , fonksyon tuşu ön yıkama mı? birde sürekli mi yanıyor yanıp sönüyor mu ? kapak kilitliyor mu?

karttaki kararmalar sıkıntı değil. ısınmadan dolayı isler meydana gelmiş. hangi ön yıkama yanıyor. program takip ışıklarındaki ön yıkama mı , fonksyon tuşu ön yıkama mı? birde sürekli mi yanıyor yanıp sönüyor mu ? kapak kilitliyor mu?

kanyak çok teşekür ederim şu an çalıştı ancak kart bana sorun çıkaracak gibi tekrar yaparsa deyiştirmeyi yapıcam

dediğim gibi tekrarlar ise kartı değiştirmeniz gerekicek

kolay gelsin kanyak bizim sıkındımız yine gündemde kart araştırdım servisinde varmış başka yerde bulamadım onlar da biz gelip takıyoruz diyorlar yani servis ucreti ile ikiye katlıyor masraf ne yapmalıyım bulabileceyim bir yer varmı bilginiz varsa sevinirim birde ürün ntc arızası veriyor. ntc sağlamlığını kontrol edin demiştin bu parça nerede oluyor bulamadım varsa resim veya hangi bölümde duruyor bu parçayı deyiştirsem belki kart çalışmaya devam eder teşekürler şimdiden

kolay gelsin kanyak bizim sıkındımız yine gündemde kart araştırdım servisinde varmış başka yerde bulamadım onlar da biz gelip takıyoruz diyorlar yani servis ucreti ile ikiye katlıyor masraf ne yapmalıyım bulabileceyim bir yer varmı bilginiz varsa sevinirim birde ürün ntc arızası veriyor. ntc sağlamlığını kontrol edin demiştin bu parça nerede oluyor bulamadım varsa resim veya hangi bölümde duruyor bu parçayı deyiştirsem belki kart çalışmaya devam eder teşekürler şimdiden

selamlar müdürüm. ilgili parça aşağıdaki. yeri ise ısıtıcı üzerinde takılı. sadece uçları görünüyor. daha önce de dediğim gibi kart ntc okuyamıyor ama bu ntc arızasından kaynaklanmıyor. makinanın arka kapağını açarsan ısıtıcının üzerinde takılı halde uçlarını görebilirsin.

1arcelik_yedek_parcalari_qi8yi9.jpg

elektrobeyaz.com da tamirli kart satışı yapıyorlar incele istersen.

BEKO 2313 Ç.M.ELEKTRONİK KART

selamlar müdürüm. ilgili parça aşağıdaki. yeri ise ısıtıcı üzerinde takılı. sadece uçları görünüyor. daha önce de dediğim gibi kart ntc okuyamıyor ama bu ntc arızasından kaynaklanmıyor. makinanın arka kapağını açarsan ısıtıcının üzerinde takılı halde uçlarını görebilirsin.

elektrobeyaz.com da tamirli kart satışı yapıyorlar incele istersen.

BEKO 2313 Ç.M.ELEKTRONİK KART
teşekür ederim kanyak özelden baktınmı linkler vardı senin dediyin gibi kart alıcam bizim burda bulamadım iki yerde var özele bakabilirmisin doğrumu diye

uygunmuş verdiyin sitede ikinci el yada tamirlimi acaba yoksa sıfırmı hemen alayım zam gelmeden

tamirli kart bunlar . sıfırı yetkili servisde 105 lira. piyasada bunun üzerine koyup 120-140 arası satılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,319
Son üye
mohamed elkilani

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri