Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

10. adımdan sonra kapattığınız zaman test işlemi biter. 11. adım su sızdırmazlık kontrolü için. kazan ağzına kadar su dolduruyor.

Beko 2618 bes test programı nasıl oluyor acaba?yardımlarınızı bekliyorum..saygılar..

Beko 2618 bes test programı nasıl oluyor acaba?yardımlarınızı bekliyorum..saygılar..

"Basla/Dur" tusuna basılarak makine " A " programına getirilir..
"Basla/Dur" tusuna basılmaya devam edilir.(2-3 sn.)
"Basla/Dur" lambası yanıp sönmeye basladığı programına girilir.
"Basla/Dur" tusuna her basısta kompenentler sıra ile devreye alınır.

Arıza Durumu
Makine çalısır iken arıza olması durumunda; arıza uyarısı veririr
Ön Yıkama Ledi flaslıyorsa : Servis müddahalesi gerektiren hata
Bu durumda hatanın detayını öğrenmek için "arıza kodu görüntüleme" programına girilir.
Durulama Ledi flaslıyorsa : Servis müddahalesi gerektirmeyen hata
Makine kapat/ aç yapılarak silinen hatadır. (sular kesik/su alamıyor.)
Yumusatıcı Ledi flaslıyorsa : Potansiyometre hatası
Bu durumda hatanın detayını öğrenmek için "arıza kodu görüntüleme" programına girilir.
Arıza Kodu Görüntülüme Programı ve Hatanın Silinmesi
Fusion elektronikte : Makine test proğramına alınır, test baslatılmadan
" Prog.Seç. " anahtarı " L (pompa ) " konumuna alınır. " Basla/Dur " butonuna basılarak
"Program Takip " ledleri flaslanarak arıza asağıdaki tabloda olduğu gibi görüntülenir
Hatanın Silinmesi (Resetleme )
Hata görüldükten sonra " Basla/Dur " butonuna uzun süre basılarak hata silinir.
Arıza sadece hafızadan silinir. Đlgili arıza onarılmalıdır.

Basla/Dur ledi flash yapıyor
* Bekleme modundadır.Tekrar basınca kaldığı yerden devam eder.
* Su almıyor hatasında, 6 dk 40 " sonra basla/ dur ledi yanar söner.
Tekrar basıldığında su alma islemini tekrarlar. Bu hata içinde,pipo tıkalı,veya,yerinden çıkmıs olabilir

Selam arkadaslar ben Azeribaycandanin Zaqatala rayonundayim bana Beko ve arcelikin hata kodlarini gondere bilirmisiniz?Diqqetiniz ucun tewekkur ediyorum.!

Mail adresinize işinize yarıyacak bir kaç bilgi gönderdim . Azerbeycana selamlar

hocam geçen makınanın ön tarafında sağ alt kosedeki kapagı doktum fakat fıltre cıkmadı daha sonra pompayı soktum fıltre gozukmuyor su bosaltırken fazla su bosaltmıyor kısaca sıkayetlerı camasırların eskıden daha kuru cıkıyor olmasıymış sımdı kuru saha yaş dıyorlar yardımcı olursan sevinirim

Cok sag ol KAYNAK.Gonderdiyiniz geldi.Aldim .Cok sag olun.Azerbaycandanda sizlere selamlar

selam arkadaşlar arçelik 6040e bulaşık makinesinin test programına nasıl giriliyor kendim bi şeyler buldum ama adım adım yapamıyorum ve hata kodu okuyamıyorum

Arçelik 6040 E test programı

* Program düğmesi 2. konuma alınır ve " Basla/Dur " butonuna basılarak makinaya enerji verilir
* Butona 3 Sn. basılı tutmaya devam edilirse bu teste girilir.
* Daha sonra 2 sn. Boyunca tüm ledler yanar
* Önceden hafızada kalmıs arrıza kodları var ise " program takip ledleri " yakılarak gösterilir.
* " Basla/Dur " butonuna basılarak test islemi baslatılır.

1. Tahliye (15 Sn.)
2. Su alma (4,6 lt.)
3. Sirkülüsyon - Rejenerasyan (120 Sn.) - Deterjan (60 Sn.) Isıtıcı ( 65 C.) - Üç yollu vana (30 Sn. alt 30 Sn, üst çalısır.)
4. Tahliye (30 Sn.) - Fan (30 Sn.)
5. Genel Hafıza Reset (Hafızadaki tüm arıza kodları silinir.)
6. Son (Basla/Dur ısığı söner ve test biter.)

Test islemi sırasında herhangi bir hata belirlenirse " Basla/Dur " ledi yanıp sönmeye baslar.

Asağıdaki lambalar yakılarak hata kodu gösterilir.

1. Led ön yıkama - Su giriş arızası
2. led ana yıkama - NTC arızası
3. Led Durulama ısıtıcı arızası
4. led kurutma 3 yollu vana arızası

Moderatör tarafında düzenlendi:
kaynak ustam teşekkür ederim deneyeceğim bunu peki birşey sormak istiyorum bu makine 4 programlı program düğmesinde sanki 8 e kadar program olduğunu düşünürsek program düğmesini 4 ten sonra 6. konuma getirip başla dur iptal tuşunu basılı tutup makineyi açıp yaklaşık 10 saniye bekleyince ısıtıcı ve sirkülasyon pompası devreye giriyor bu makinede su olmasa bile oluyor başla dur iptal tuşundan elimi çekincede geri duruyor bu normalmi yoksa makinede bir sorunmu var ha birde yukarıda yazdıklarınızdan kurutma fanı ve üç yollu vana sistemi bu makinede yok bu adımlar geldiğinde otomatik olarak atlanacakmı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri