Selamun Aleykum..Çamaşır makinesi Ariston AB836T arızalandı.Kilit ışıgı sürekli yanıyor. Su alıyor fakat motor dönmüyordu..Garantisi yok eski makine servis geldi beyni gitmiş dedi.80 tl istedi .tamam dedik .Bir haftadır oyalıyorlar beyin bulamadık diye.Bu kartı nerden bulurum yardımcı olursanız sevinirim.kendimiz degiştircez artık.REMCO COD:5506 üzerindeki.. Eskişehir' deyim.Teşekkürler.Kolay gelsin Arkadaşlar..

Son düzenleme:
5506 kart orjinal mevcut özelden adresinizi verirseniz kargolarım

Benim aqxf 109 kodlu ariston çamaşır makinemde de aynı problem oldu. F-04 ve F-05 hata kodlarını veriyordu. ç.makinesinin sağ altındaki pompa filtresinin olduğu kapağı söküp temizledim düzeldi. Çıkanlar bozuk para.

benim makine ariston avxxl105 kazan değişecekmiş şu an çalışıyor plastik kazan rulmanı tamiri yapan varmı. yada size lazımsa kazan hariç tüm parçalar sağlam satabilirim.

slm, Herkese kolay gelsin.
AV6 ariston çamaşır makinası, Müşterinin evinde uğraştım çalışmadı.İş yerine getirdim hiç bir problem olmadan 2 yıkama yaptırdım. program 5 e getirdim makina normal şekilde çalışdı. En son sıkmada sürekli su boşaltıyor motor sıkmaya geçemiyor. Programı iptal ettim. Başka bir programda denedim makina suyu alıyor ama motor dönmüyor. Birde sağlam iken karttaki röleler çalışıyordu şimdi çalışmıyor.
Makinanın kömürleri var. Düz olarak çalışıyor. Ben elektronik karttan şüpeleniyorum. Makinayı resetleme imkanımız varmı? Arıza nerde olabilir yardımcı olurmusunuz?

Arızayı buldum. Makinanın motor soketleri oksitlendiği için karta bilgi gitmiyor ve motor çalışmıyor. Düz olarak çalışmasınının nedeni bilgiye gerek olmadığı için.

Mehabalar. Ariston AVD10 çamaşır makinesi F 10 arıza kodu veriyor. Benzer kart takıyorum makina çalışıyor ama bazı fonksiyonlarını kullanamıyorum ( devir ve derece düşürme gibi..) Yardımcı olabilir misiniz ustam?

ariston margarita 2000 ab84x makinamız var power ısığı yanıp sonuyor program ayar düğmesi donuyor fakat calışmıyor nedendir acaba?

ariston margarita 2000 ab84x makinamız var power ısığı yanıp sonuyor program ayar düğmesi donuyor fakat calışmıyor nedendir acaba?
5 yılı gecen tüm Cm lerde öncelikle motor kömürlerinin kontrol edilip değişimi şarttır. Zamanında bu kömürler değişmediginde motor ve motoru kontrol eden elektronik kart hatalarının oluşumu kaçınılmazdır.

5 yılı gecen tüm Cm lerde öncelikle motor kömürlerinin kontrol edilip değişimi şarttır. Zamanında bu kömürler değişmediginde motor ve motoru kontrol eden elektronik kart hatalarının oluşumu kaçınılmazdır.

Ustam 5 yillik makinalarda komur bitmese bile deyismesi sartmidir.?Neden deyisilmesi gerekiyor?

Forum istatistikleri

Konular
129,073
Kullanıcılar
451,360
Son üye
warlock4157

Yeni konular

Geri