Fırçalı motorların en zayıf noktası (kömürleri) fırçaları dır.
Yüksek devirde dönen kollektörün dilimleri arasındaki boşluklar kömürleri zaman içinde aşındırır.
Bu süre ise ortalama 5 yıldır.
Motor kömürlerinin serti yumuşağı vardır şimdiki motorların üreticileri ne akla hizmet ediyorlarsa yumuşak kömür kullanmaktalar bu nedenle bozulan motorların kömürlerinide orjinal diye bakımcılarda yine yumuşak kömürlerle değiştiriyorlar

merhaba bızım camasır makınesınde F02 hata verıor. eger motor bloke olduysaa bu camasır makınesınden bırsey olmaz artık demek mı. ogrencıyız de:) acıl cevap verrsenz sevnrm

Selam arkadaslar.Ariston AQXL105CSI/HA modelli ariston camasir makinasini elektriye kosdugunda ON/OFF ve Start tusleri yanib sonuyor.Hic bir islem yapmiyor.ON/OFF ledi yavas START ledi ise tez-tez yanib sonuyor.Makinayi elektrikden ayirmayinca bu ledlerin yanib sonmesi devam ediyor.Hic bitmiyor.Ledlerin kac defa yanib sondugunu sayamiyorum.bir saat bile koysan oyle yanib sonuyor.BU ariza neyin arizasi ola bilir.Yardimlarinizi bekliyorum

F02: motor bloke olmuş-tako metre kısa devre veya acık devre motor baglantılarını konrol et
düşük voltaj hatası
kart baglantı soketlerini kontrol ediniz
tako genaratörünü ve motoru kontrol ediniz
merhaba bızım camasır makınesınde F02 hata verıor. eger motor bloke olduysaa bu camasır makınesınden bırsey olmaz artık demek mı. ogrencıyız de:) acıl cevap verrsenz sevnrm

arkadaşlar merhaba ariston dialogic mod. AD 10 EU çamaşır makinam var 2 ay once F-3 arıza kodu çıktı ntc değiştirdim düzeldi şimdiyse F-1 arıza kodu çıktı oda ana karttan kaynaklanıyor bu kartların tamiri var mı yoksa bu makinayı artık ıskartaya mı ayırayım 40tl verdim ntc ye karta da 200 tl istiyorlar . kardeşimde aynı makina var onun kartı söktüm ve taktım çalıştı makinalar 12 senelik fakat maddi durum iyi olmayınca biraz daha kullanayım istiyorum . vereceniz cevaplar için teşekürler .mac14

arkadaşlar merhaba ariston dialogic mod. ad 10 eu ana kart LB 02 H tamir ediyor musunuz ve sıfır varsa fiyatı nedir . makina 2-3 ay once f 3 arıza verdi ntc değişti düzeldi şimdiyse f 1 arıza verdi başka kartla denedim çalıştı kartı da değiştirmeye değer mi komşum var tamirci değiştir diyor makinayı çok övuyor bu kalitede makina yok diyor ben de karar veremedim ne yapayım yardımlarınızı bekliyorum saygılar .abdulkadir

Ariston AV102 ÇAMIŞMAKİNESİ VAR İLAVE DURULAMA IŞIYĞI YANIP SÖNÜYOR BU HANGİ PARÇANIN ARIZALI OLDUĞUNU GÖSTERİR BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEWİNİRİM.

arkadaşlar margarita rezistans değişimiyle ilgili bir konu vardı. şimdi bulamıyorum. makine f8 hatası veriyor, presostatı kontrol ettim düzgün çalışıyor. sanırım rezistansı değiştirmem gerkiyor. günlük yıkama programında suyu ısıtmadıgı için düzgün çalışıyor fakat diğer programlarda f8 hatasına geciyor. yardımınızı bekliyorum.

arkadaşlar merhaba ariston dialogic mod. ad 10 eu ana kart LB 02 H tamir ediyor musunuz ve sıfır varsa fiyatı nedir . makina 2-3 ay once f 3 arıza verdi ntc değişti düzeldi şimdiyse f 1 arıza verdi başka kartla denedim çalıştı kartı da değiştirmeye değer mi komşum var tamirci değiştir diyor makinayı çok övuyor bu kalitede makina yok diyor ben de karar veremedim ne yapayım yardımlarınızı bekliyorum saygılar .abdulkadir
kartın resmini ekleyebilirmisin?
arkadaşlar margarita rezistans değişimiyle ilgili bir konu vardı. şimdi bulamıyorum. makine f8 hatası veriyor, presostatı kontrol ettim düzgün çalışıyor. sanırım rezistansı değiştirmem gerkiyor. günlük yıkama programında suyu ısıtmadıgı için düzgün çalışıyor fakat diğer programlarda f8 hatasına geciyor. yardımınızı bekliyorum.

ısıtıcı rezinstansınızı değiştiriniz
kartınızın üzerindeki ısıtıcı rolenizin ayaklarında lehimleri kontrol ediniz.

Son düzenleme:
Selam Ali beY.Ariston camasir makinalarini nasil teste vere ve nasil reset ede biliriz?

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,918
Son üye
pratender

Yeni konular

Geri