asp ile ilgili bir sorunum

bilges

Üye
merhaba arkadaşlar ben dreamweaver da şöyle bişey yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

öncelikle mesela bir input var birde button ve ben inputa mesela ahmet yazıldığında index2.htm sayfasına gitmesini istiyorum

bunu nasıl yapabilirim... :confused:

ee programlama bölümü açmışsınız ve bir soru sordum ama cevap yazan yok nasıl dorum bu ?

Sn. bilges,

Örneğin;
Kod:
<asp:LinkButton ID="detail" runat="server" Text="tıklayınız.." PostBackUrl="~/ayrintilar.aspx" Font-Bold="True" Font-Size="Medium" ForeColor="DarkBlue"></asp:LinkButton>

Saygılarımla,

bakın benim dediğim şöyle sizin dediğiniz gibi değil

bu input mesela inputa"ahmet" tazdın deneme8.htm sayfasına gidecek
sonra inputa"osman" yazdın deneme2.htm sayfasına gidecek yardım için teşekkürler

Benim anladığım farklıymış, kusura bakmayın. Dediklerinizi C# ile yapabilirsiniz.

Yani önceden tanımlı olabilir mi yoksa gerek yok mu ? Yazılan karaktere göre mi bir işlem yapması gerekiyor ?

BAKIN siz anlamıyomusunuz yoksa anlamakta zorluk mu çekiyorsunuz ilk resimdeki gibi bir input ona ahmet yazdın sayfa yönlendirecek bunu dreamweaver de yapacaksın arama motoru biçiminde ve asp php dili olur

Sn. bilges,

Ben size normal bir soru sordum. Eğer ihtimali varsa radiobutton kullanılarak yapılabilir, daha kolay olur diye.

Sanırım siz asp.net ile yapılma kısmını anlamadınız ki bana php asp diyorsunuz. Yazdıklarınızın herhangi bir programlama kullanılmadan yapılıp yapılmayacağını bilmiyorum ancak benim size söylediğim asp.net ve C# ile olandır. Bunun temel düşüncesini alıp sonrasında ister notepad kullanarak yazın, isterseniz dreamweaver kullanarak yazın orası size kalmış.

adam gibi açıklayın nasıl yapacağımı nereye adı falan gireceğimi

Ben PHP ciyim ama ASP yide çat pat biliyorum.
Şimdi bunu şöyle yapabilirsin.
2 sayfa olacak 1.si HTML sayfası... bu sayfadan bilgiyi göndereceksin
2.si ASP sayfası buradanda bilgiyi alıp istediğin sayfaya yönlendireceksin.
Şimdi sana sadece post methodunu göstereceğim ayriyeten get methoduda var.

1.Sayfa bunu index.html olarak kaydedebilirsin
HTML:
<html>
<body>
<form action="yonlendir.asp" method="post">
Adınızı yazın:<br>
<input type="text" name="adi"><br>
<input type="submit" value="Gönder">
</form>
</body>
</html>

ve buda 2.sayfa bunuda yonlendir.asp olarak kaydet (ismini değiştireceksen 1. sayfadaki action etiketindeki ismide değiştirmelisin)
HTML:
<%
Dim ad
ad = Request.Form("adi")
If ad = "ahmet" then
Response.Redirect "sayfa1.html"
End If
If ad = "osman" then
Response.Redirect "sayfa2.html"
End If
%>
Bu ikinci sayfaya if ile daha fazla isim ekleyebilirsin

Bunu şimdi aklımdan yazdım bilgisayarım ASP server olmadığı için çalışıyormu diye test edemiyorum ama çalışması gerekir.. Bir sorun olursa hemen söyle
Eğer sana yardım edebildiysem ne mutlu bana

adam gibi açıklayın nasıl yapacağımı nereye adı falan gireceğimi

adam gibi sorsan cevaplayalım da adam gibi soruyla gel.
input ta neyin inputu kardeşim daha soracağın soruyu bilmiyon üstüne adam gibi cvp ver diyon cvplayasm gelmedi

Forum istatistikleri

Konular
128,827
Kullanıcılar
450,917
Son üye
pratender

Yeni konular

Geri