bilgisayar açılmıyor

aynı sorun bendede olmustu daha dün tamirciye götürdüm anakart arızası dedi yanık faln yok anakart bulunamadıgı için ram işlemci anakart değişimine 300tl para istedi başka yere götürdüm sadece anakartı 80e falan getirecekler formatı 20ye atıcakmış. tak anakartı ver kardeşim diyip alıcam :) adamın işini kötülemek gibi olmasın ama bios yüklemesini yapamayan bilgisayarcıyım demesin.. çünkü bios silindiğini bildigim için eminim. bios bile gelmiyorsa yeniden yüklettir derim tabi yapacak varsa :)

Sisteminizde butona bastığınızda fanlar devreye giriyormu?1-Ekran kartını 2-Ram 3-Psu değiştirip deneyin bunların hepsine rağmen çalışmıyorsa o zaman anakatınızda sorun ver demektir.Marka model verebilirseniz yardımcıda olabilirim.Selamlar...

sorunum uzun zaman önce çözüldü. pc yi uzun süre kullanmadığım için ram ve ekran kartının soketleri oksitlenmiş. onları temizleyip yağladım. sorun çözülmüş oldu. antalyada aşırı nemden dolayı böyle sorunlar olabiliyor.

Benim bilgisayarda açılmıyoru, tam açılacakken resetliyordu kendini, sonsuz döngüdeydi.
1. Genelde ram den olur diye ram i temizledim taktım, düzelmedi. Ram i başka bilgisayara bağladım açıldı, yani Ram testi geçti.
2. Ekran kartına bakacaktım, ekran kartı olmadığı için esgeçtim bu basamağı.
3. Yukarıdaki iki seçeneği aynı problemle karşılaşan arkadaşımın bilgisayarına uyguladım, düzeldi.,
4. Harddiskimi başka bir çalışan bilgisayara taktım açılmadı. Yani benim harddiskteydi problem.

5. Eğer o da sınavı geçseydi İşlemci ile fan irtibatını kontrol edecektim.

6. O da geçseydi sınavdan Güç kaynağına bakacaktım.

7. Zaten geriye anakart kaldı, en son da ona bakmamı tasiye etmişlerdi.

genellikle aşırı tozlanmadan dolayı soketli parçalarda problem oluyor. Arada bir bilgisayarın tozunu almak lazım...Sağlıcakla...

format ile birlikte anakartı aldım 2.eldn takmıslar 100 tl ile kapattım işii yardımlarınız için teşekkürler

Son düzenleme:
anakart üzerindeki tüm bağlantıları kontrol et istersen.

Boot etmiyor derken,neler oluyor bilgisyarı acınca ;ayrıntılı yazarsan sorunu anlamak kolaylasır belki.

wireless adaptörüm internete baglantı yapamıyorum ama leptop wireless actımda o kanala baglanıyor adptörle o kanala baglanamıyorum bunun nedeni nedir aceba.

wireless adaptörüm internete baglantı yapamıyorum ama leptop wireless actımda o kanala baglanıyor adptörle o kanala baglanamıyorum bunun nedeni nedir aceba.
wifi adaptoru bilgisyr goruyor mu? sürücüleri yuklendi mi. Nasıl bağlanmıyor biraz daha acarsanız.

HDD veya bios sorunu olabilir. Bios'u güncellemek gerekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri