bir sanatkarı en çok kahreden

adamlar seksoneli urgan baglayıp kuruyor ya sen nedıyon
og sıgortası atıyor al pek kabloyla sıpır atıyorlar
sonuç= ıkı gun sonra trafo yagmurlama yag fıskırtıyor :):):)::):)

stajda başıma geldi benle beraber başka bir stajer ;

380 voltu matkaba taktığı alyanla panoya girmeye çalışan ve bunu yaparkende elleriyle alyana tutan aynı kategoriye giriyor heralde :)

çok iyi bildiginiz bir işi işi bilmeyen eline yakışmayan biri tarafından beceriksiz eller tarafından ne hale geldigine seyirci kalmak bir sanatkar için en kötü şeydir

Sayın Turgay Kardeşim,

Siz Yakındığınız Konuya Attığınız Başlık Zaten Problemli:)

Elektrik Bilimi Ve Sanat Birbirinden Tamamen Farklı Şeylerdir.
Elektriğin Sanatkarı Olmaz! Ha,ustası, Kalfası,Usta Öğreticisi Yok Bilmem Çırağı Gibi Gülünç Fasıfları hiç Olmaz!

Elektrikten Hiç Anlamayan Bi Genç Çocuğu Alıp Okulda Bazı Kitaplar Okutarak Teknisyen Yada Tekniker de Yapamazsın. Yapılamaz Zaten! Yine Ünv Sınavlarında Bi Kaç Fazla Soru Çözen Bi Genç Çocuğu Alıp Dört Yılda Mühendis Hiç Yapamazsın! Bü Ülkede Rezonansı Uygulamada Anlatabilen 20 Tane Elekt Mühendisi Bulamazsın Malesef... Ajdar Anık Gibi Şempanzelere Bu Ülkede Makine Mühendisi Diploması Verilmişse Bu Ülkenin Eğitim Sisteminde Saygı Duyulacak Hiç birşey Yok...
Son Olarak;Elektrik Bilimi Dünyanın Dengesine Yön Veren Kutsal Bir Bilim Dalıdır Ve Bu Ülkenin Gelişmesini İstemeyen İçerdeki Otorite Bu Bilim Dalının Ciddiyetini Gözümüzde Pasifize Etmek İçin Böyle Çırak Usta Gibi Salak Salak Unvanları Hayatımıza Sokmuşlardır. Umarım Saydığım Belgelere Sahip Arkadaşlarımız Kızmamışlardır Sadece Elektrik Biliminde Bu Tür Unvanların Olamayacağına Dikkat Çekmek İstedim Amacım Kimseyi Kırmak Falan Değildi. Saygılarımla...

makineyi iyice bozdukdan sonra kendisinden daha iyi bildiğini düşündüğü kişiyi çağırıp yaptıranlar hangi gruba girior ? :D

Arkadaşlar ucuz diye bağlama teliyle linye çekenlere ne dersiniz[quote

Elektrik yangınına su ile müdahale eden hangi gruba giriyor :rolleyes:

dınazor grubu

makineyi iyice bozdukdan sonra kendisinden daha iyi bildiğini düşündüğü kişiyi çağırıp yaptıranlar hangi gruba girior ? :D
kendıne ahmak derecesınde guvenen zaat grubu :)
------------------
Arkadaşlar ucuz diye bağlama teliyle linye çekenlere ne dersiniz[quote

anca hıkayelerde olur derim :):):) yuh beee

Sayın Turgay Kardeşim,

Siz Yakındığınız Konuya Attığınız Başlık Zaten Problemli:)

Elektrik Bilimi Ve Sanat Birbirinden Tamamen Farklı Şeylerdir.
Elektriğin Sanatkarı Olmaz! Ha,ustası, Kalfası,Usta Öğreticisi Yok Bilmem Çırağı Gibi Gülünç Fasıfları hiç Olmaz!

Elektrikten Hiç Anlamayan Bi Genç Çocuğu Alıp Okulda Bazı Kitaplar Okutarak Teknisyen Yada Tekniker de Yapamazsın. Yapılamaz Zaten! Yine Ünv Sınavlarında Bi Kaç Fazla Soru Çözen Bi Genç Çocuğu Alıp Dört Yılda Mühendis Hiç Yapamazsın! Bü Ülkede Rezonansı Uygulamada Anlatabilen 20 Tane Elekt Mühendisi Bulamazsın Malesef... Ajdar Anık Gibi Şempanzelere Bu Ülkede Makine Mühendisi Diploması Verilmişse Bu Ülkenin Eğitim Sisteminde Saygı Duyulacak Hiç birşey Yok...
Son Olarak;Elektrik Bilimi Dünyanın Dengesine Yön Veren Kutsal Bir Bilim Dalıdır Ve Bu Ülkenin Gelişmesini İstemeyen İçerdeki Otorite Bu Bilim Dalının Ciddiyetini Gözümüzde Pasifize Etmek İçin Böyle Çırak Usta Gibi Salak Salak Unvanları Hayatımıza Sokmuşlardır. Umarım Saydığım Belgelere Sahip Arkadaşlarımız Kızmamışlardır Sadece Elektrik Biliminde Bu Tür Unvanların Olamayacağına Dikkat Çekmek İstedim Amacım Kimseyi Kırmak Falan Değildi. Saygılarımla...
cok dogru rezonans olayını anlatacak bı muhendıs sayısı cok degıl
sanatkarım dıyen ortada ahkam kesıyor
kımemı kesıyor konu hakkında bılıncsiz cahil insanlara tabiki
cok yazık

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaslar bu saydiklariniz sadece bizde degil, ornegin ABDde derin bir problemdir onun icin, orada mesela muslukcularin tarifesi soyledir:

1- Gelirim, isi incelerim, ne yapilacaksa yapar ve/veya arizayi gideririm: 50 dolar
2- Glerim, butun bu yukardakileri yaparim, sende beni seyredersen.....: 100 dolar
3- Gelirim, +1dekiler ve sen bunu niye yaptin vs soru sorararsan .......: 150 dolar
4- Gelirim, +1dekiler ve daha once kendin tamir edip isin icine sicmissan: 250$

inanın benimde en sinir olduğum olay sigortanın ters takılması...............:)

çok iyi bildiginiz bir işi işi bilmeyen eline yakışmayan biri tarafından beceriksiz eller tarafından ne hale geldigine seyirci kalmak bir sanatkar için en kötü şeydir

Yooooo !!! Hiç de öyle değil... O beceriksiz elleri öperim ben...
Öyle ya, onların sayesinde ekmek yiyoruz. Ben neden kızayım onlara ? Müşteriler kızsın... :D

arkadaşım dediğinize kesinlikle katılıyorum zefiran arkadaşın dediğine doğru söylüyor ben manisa somada teiaş ın yerinde eğitim gördüm 1 ay boyunca ekat belgesi aldım hat çekiyorum trafo iş yapıyorum bir firmadada elek.tekn. olarak çalışıyorum ama dışarıda cebine pense takan hat çekiyor pano yapmaya çalışıyor halkımızda ucz olsunda ne olursa olsun diyor bazen dışarıya işe gidiyorum inanın arkadaşlar pano demeye bin şahit gerek saçama sapan adamlar yoğurdun kaymağını iyi yiyor ehliyet şart o zman neden bizim elektrik camisaı okul okuyor ehliyet alıyor sizce haksızmıyım
her okuyan usta olamadığı gibi her cebine pense takanda usta olamaz kıyaslama yaparken dikkat edelim biz boşunmı okuduk diyen arkadaşlara evet boşuna okudunuz demek isterdim ama birkaç usta arkadaşım var okumuş okurkende çalışmış ve mesleği iyi yapıyor ben orta okul terkim ve meslek edinme merkezi (çıraklık eğitim merkezi)mezunuyum diplomamı ordan aldım kendi işyerim var ve çok üniversite mezunu çırak çalıştırdım ve çok üniversite mezunu adamı ilkokul mezunu ustanın peşine çırak verdim kusura bakmayın malesef okullar usta yetiştirmiyor
usta inşaatta sahada yetişiyor bende usandım pense elektrikçilerinden ama bırakmadım basit ustaların yapamayacağı işlere girmeye başladım ve yavaş yavaş otomasyona çevirdim işi usta arkadaşlara tavsiyem otomasyona geçiş yapın ve şunuda belirmek isterim hiç ucuz iş yapmadım hep kaliteli ve piyasadan çok pahalı işler yaptım ama hiç işsiz kalmadım millet kaliteyi biliyor ve o dediğiniz elektrikçiler birkişiye birkere iş yapabilir ama benim 22 senelik möüşterilerim hala benle çalışıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri