BT30 spindle projesi

Spindle icin 3kw fircasiz motor hazir arkadaslar. Aksam detaylica yazacagim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

IMG_3307.jpg

IMG_3308.jpg

:) Ben sarmadım tabiki. Motorun orjinali: http://www.hobbyking.com/hobbyking/...4084_1050KV_Water_Cooled_Brushless_Motor.html

Orjinalinde motor mili 6mm ve kısa. Kasnak takılmazdı. Bu yüzden mildeki mıknatısları söküp tornada 12mm yeni mil işledim. Mıknatısları metal epoksi ile yapıştırdım. Sargıyı da gövdesinden çıkarıp daha sağlam kalın bir gövde kesip içine yerleştirdim.

Kestiğim mili ısıtıp suladım. Sertleştirdim yani. Sonra üstünden hafif bir taşlama geçtim.

Motor epey güçlü fakat hızı da fazla ki tam olarak benim istediğim gibi değil. 24 bin devir dönüyor. Ben 10 bin istiyorum. Gerçi kasnakla spindle'a 12 bin civarında gidiyor. Neyse, 3kw olsa da CNC için üretilmiş olmadığı için verimini tam kestiremiyorum. Zamanla göreceğiz.

Bir de bu motor çok ısınıyor. Orjinal halinde görülen su soğutma ceketi. Şimdiki haline de benzer bir şey yapacağım.

clip+(2016-06-11+at+11.39.02).jpg

:) Ben sarmadım tabiki. Motorun orjinali: http://www.hobbyking.com/hobbyking/...4084_1050KV_Water_Cooled_Brushless_Motor.html

Orjinalinde motor mili 6mm ve kısa. Kasnak takılmazdı. Bu yüzden mildeki mıknatısları söküp tornada 12mm yeni mil işledim. Mıknatısları metal epoksi ile yapıştırdım. Sargıyı da gövdesinden çıkarıp daha sağlam kalın bir gövde kesip içine yerleştirdim.

Kestiğim mili ısıtıp suladım. Sertleştirdim yani. Sonra üstünden hafif bir taşlama geçtim.

Motor epey güçlü fakat hızı da fazla ki tam olarak benim istediğim gibi değil. 24 bin devir dönüyor. Ben 10 bin istiyorum. Gerçi kasnakla spindle'a 12 bin civarında gidiyor. Neyse, 3kw olsa da CNC için üretilmiş olmadığı için verimini tam kestiremiyorum. Zamanla göreceğiz.

Bir de bu motor çok ısınıyor. Orjinal halinde görülen su soğutma ceketi. Şimdiki haline de benzer bir şey yapacağım.

clip+(2016-06-11+at+11.39.02).jpg

Tüm çalışmaları vakit buldukça takip etmeye çalışıyorum ve proje için, bilgi paylaşımı için tebrik ediyorum. [emoji106] Bu arada motor backorder olmuş bile [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

dış gömleği değiştireceksin gibime geliyor, neden dersen ısınmayı giderecek fan olayı yapman gerekebilir.hava sogutma düşünürsen dış gömlekde yüzeyi artırmak için açık kanallar açman gerekecek su soğutma düşünürsende dış gömlekde et kalınlığı içine kanallar açıp su giriş ve çıkışı eklemen gerekecek... ben henuz spindle olayına giremedim ama su sogutma sessizlik açısından daha uygun olur bence...

Titresim sifir. Ses de ful devirde benim 2.2kw spindle'dan biraz daha gurultulu ama rahatsiz etmiyor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri