BT30 spindle projesi

Ben denemek isterim. Yazılım ve kontrol kartını :) :)

Eline sağlık. Bence markalaştırıp satmalısın. Zamanında bize dandik gelen Türk markaları şimdi uçak yapımında kullanılıyor. En son cnc tutucu yapan bir firmanın ürünleri Rusya'nın uçağının yapımında kullanılıyordu.
eroğlu takım tutucu yabana atılacak bir firma değil. argeleri çok büyük. çok büyük bir firma

Delikler delindi ve kılavuzlar çekildi fakat bir problem var. Kılavuzlardan birini eğri çektim. Bu yüzden vida kapaktaki yuvasına tam oturmuyor. Şimdi bu aşamada aklıma 3 seçenek geliyor.

1- Oraya vida sıkmayıp boş bırakmak ki hiç içime sinmez.
2- Kapaktaki yuvalardan birini sırf onun için genişletmek. Bu da içime sinmiyor.
3- Orayı 6mm matkap ile genişletip helicoil kılavuzu çekmek. Helicoil çok başarılı icat. Helikopterlerde yalama olan yerlerde çok kullandım. Orjinalinden sağlam oluyor.

Helicoil nedir:

IMG_3295.jpg

IMG_3294.jpg

M6 olan deliği büyütüp M8 kılavuz çek mi diyorsun? Olmaz Faruk'um çünkü iç rulman yuvasının duvarına tehlikeli biçimde yaklaşmış olurum.

M6 olan deliği büyütüp M8 kılavuz çek mi diyorsun? Olmaz Faruk'um çünkü iç rulman yuvasının duvarına tehlikeli biçimde yaklaşmış olurum.
Hocam ben ostimde çalışıyorum bir ara savunma sanyinde çalıştım roket kanatlarında aliminyum parçalarda genelde helicoil kullanırdık sanada helicoil öneririm. Ve kılavuzları düz çekmek için pens kullanabilirsiniz hocam.
saygılar.

Son düzenleme:
Civatanın gafasını güççült.
Delikler delindi ve kılavuzlar çekildi fakat bir problem var. Kılavuzlardan birini eğri çektim. Bu yüzden vida kapaktaki yuvasına tam oturmuyor. Şimdi bu aşamada aklıma 3 seçenek geliyor.

1- Oraya vida sıkmayıp boş bırakmak ki hiç içime sinmez.
2- Kapaktaki yuvalardan birini sırf onun için genişletmek. Bu da içime sinmiyor.
3- Orayı 6mm matkap ile genişletip helicoil kılavuzu çekmek. Helicoil çok başarılı icat. Helikopterlerde yalama olan yerlerde çok kullandım. Orjinalinden sağlam oluyor.

Helicoil nedir:

IMG_3295.jpg

IMG_3294.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,845
Kullanıcılar
450,949
Son üye
doemer2013

Yeni konular

Geri