Bu Kırık İzolatörler Arıza Sebebi Olabilir Mi?

orta gerilimde hiç riske girme değiştir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
aynı kırık izalatörlerden benim hattımda da var ve bu sounu çok sık yaşıyorum.Bugün sigorta atmasına sebep olacagını düşündüğüm 4 ağacı kestirdim.Bu izalatörler nasıl kırılmış olabilir sizce????Görünürde çevresel hiçbir etki yok.

En mantıklısı Kırık izalatörleri değiştir.Kırık izalatörleri izole edecem diye uğraşma . Çtlak izalatörleri bulabilmen için arkadaşımız çok güzel açıklamış sağolsun tel sarıp megger vurmak...

Tabi kırık izolatörleri değiştiririz ilerde ama sıkıntı yapanlar bence onlar değil çünkü bu arızaları sırf yağmurda yapmıyor yani dış ortamın durumu ne olursa olsun hiç belli olmuyor çok yağmur yağsa bile hiç açmadığı oluyor.

Arkadaşlar ben röle ayarlarınada bahane buluyorum bu konuda yardım edebilirmisiniz?

geceleri yük düşeceğinden gerilim de yükselecektir eğer çatlak varsa atlama mesafesi kısalacaktır en mantıklısı izolatörleri değiştirmek.aynı sorunu 10N1000 lerde yaşadık değiştirdikten sonra sorun kalmadı

yük düşünce gerilim nasıl düşüyo anlamadım neyse zaten bizde izalatörleri değiştirme demedik ama belki kırıktan hariç sorunlu vardır sorunsuz gördüğün izalatördede sorun olabilr onun için izlemeni söylemiştim

arkadaşım izolatörleri değiştir,hala aynı sorunu yaşarsan;hattında Parafudr varsa onlardan da olabilir.sonra onlarıda değiştir.

Hala anlamadığım bişey var çatlak bir izolatör içerisinden toprağa akım geçirirse 32000 kv a nasıl dayanır patlamazmı? ayrıca parafudrlar aynı şekilde üzerinden akım geçtiği an patlamazmı?

yüksek akım geçerse patlar birde topraklama iyi olursa patlar
parafudur durumu değişik çünkü parafudurda topraklama iyidir o nedenle parafudur gerilim değeri üzerinde gerilim oluşursa parafudur toprağa verir akim yüksek olursa patlar
yenisiyle değişmesi gerekir ama neyazık ki değişme yerine iptal edililr öylece kalır
nedense bu durumu hiç bir yetkili görmez.

yüksek akım geçerse patlar birde topraklama iyi olursa patlar
parafudur durumu değişik çünkü parafudurda topraklama iyidir o nedenle parafudur gerilim değeri üzerinde gerilim oluşursa parafudur toprağa verir akim yüksek olursa patlar
yenisiyle değişmesi gerekir ama neyazık ki değişme yerine iptal edililr öylece kalır
nedense bu durumu hiç bir yetkili görmez.

bizim bölgedede var patlayanı iptal etmişler. ben tekrar yaptıracam bir ara.

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Geri