CNC için kesici uçlar hakkında

Verdim siparişi makinadan önce gelir sanırım Çalışmalarımı paylaşacağım inşallah yardımlar için teşekkür ederim

Murat hocam 20 mesaj dolmadan özel mesaj atılamıyormuş
İstanbuldayım,yurtdışından geliyor aralık başı gibi gemi burda olucak inşallah,60x90 çalışma alanı bir makina,oyuncak işleri yapıyoruz,artık yetiştiremediğimizden alıyoruz cnc yi.Bakalım hayırlısı,birşeyler yapmaya çalışacağım.

Yapmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını koyarsanız hem bıçak konusunda, hemde diğer konularda daha fazla yardım alabilirsiniz...

15 sayfayı da okudum çünkü mdf ve ahşap "yumuşak ahşap" için 1, mm çapında ahşap kesmede kullanacağım bıçak lazım, çinden getiren hocalarım memnunmusunuz kesici uçlardan. Türkiyeden temin edebileceğim çapaksız kesim yapan önerilerinizi bekliyorum. Keseceğim malzeme 4mm lik kontraplak yumuşak malzeme. 1 mm çapında bıçakla bu malzemeyi kesmek mümkünmü günlerdir araştırıyorum herhangi bir sonuca ulaşamadım en son burayı buldum. Yardımlarınıza ihtiyacım var

1 MM zor gibi
2 mm ile dene
1 mm alman malı bıçaklar ancak dayanır ama onlarda pahalı
en iyisi alacak deneyecen
ben 2 mm ile sapelli kayın işledim ama her turda en çok 3 mm dalıyordum
senin kontra ne kontra kayın huş kavak ??

Kavak kontra hocam birde sormak istediğim matkap uçlarıyla kesim yapılamaz mı ? Önerdiğiniz 2 mm ile kenar pürüzsüz çıkarmı, üzerine yapıştırdığım stickeri kesermi yoksa yıpratır mı?

benzeri puzzle yapmayı planlıyorum.Parçalar mecbur tektek kesilecek,16-18mm masif kayın ağacı kullanıyorum.Bunlar için kullanabileceğim uç önerilerinizi beklerim

GÜZELMİŞ
bende bunları kıl testerede yapıyorum.hem eğleniyorum hemde çocukların oyuncağını bedavaya getiriyorum
cnc de yapılır
kullanacağın ucun çapına göre tasarımla oynarsın biraz mesela köşeleri 8 mm girecek şekilde
güzelde olur.
gözün çapı ne kadar mesela
ama bu seri işlerde tek ağızlı bıçaklarda deneyin
bu akçağaçmı ?huş ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…