CNC için kesici uçlar hakkında

Merhaba,CNC işine giriyorum yakında makinamında gelmesiyle :)
Fakat uç konusunda yorumları okumama rağmen kararsızım.18mm kayın ağacı kesimi ve tabiki çeşitli ağaçlarda oyma işlemide yapacağım,uç konusunda neleri alıp çeşit olarak bulundurayım,hangi uçlar kesimde daha çok bulunmalı yedeklenmeli?
Şu welcome to richontools.com daki ürünlere baktım fakat bilmediğim danışıksız almak istemiyorum,yardımlarınızı bekliyorum

2 F lerden bir miktar sipariş et dene hiç bir şey kaybetmezsin
zaten çok ucuz
hem hss hemde cabrid 2 F lerden dene

Merhaba,CNC işine giriyorum yakında makinamında gelmesiyle :)
Fakat uç konusunda yorumları okumama rağmen kararsızım.18mm kayın ağacı kesimi ve tabiki çeşitli ağaçlarda oyma işlemide yapacağım,uç konusunda neleri alıp çeşit olarak bulundurayım,hangi uçlar kesimde daha çok bulunmalı yedeklenmeli?
Şu welcome to richontools.com daki ürünlere baktım fakat bilmediğim danışıksız almak istemiyorum,yardımlarınızı bekliyorum

oyma için hangilerinden çeşitlesem?derken cevap gelmiş :)

Anladım,peki 2f ile 4f arasındaki performans özellik vs hangisini tercih etmeli?Ve ençok oyma işinde kullanılan uçlar hangileri.Sepete epey uç ekledim eleme yapacağım sizinde önerinizle

4 F metal içindir
4 F ahşap işlerken hemen yanar
küresel uç yani ball nose yaptığın çıkarmak istediğin işe göre tercih edilebilir onlardanda iste bir kaç tane
kalın uç iyi dayanır ama hassas işlerde istenen sonucu vermez
birde iş yaparken ne kadar dalacağında önemli sert ağaçda 3 4 mm ile başla baktın rahat gidiyor artırır yada azaltırsın
ağaçın sertliği nemine göre hızını ve dalma derinliğini ayarlamasını öğrenmek sana kalmış deneme yanılma korkma öğren :)

çok teşekkürler 4f lerdende eklemiştim bilmeden :)
dediğim gibi genelde 18mm kayın ağacından parçalar kesilecek,hangisini alsam daha çok işimi görür,söylemişken ondan birkaç fazla getirtelim.

kayın sert bir ağaçtır
mümkün olduğu kadar kalın 6 mm yada 8 mm uç kullan
nasıl bir şekil çıkaracaksın 8 mm kurtarırmı bilmiyorum

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,332
Son üye
coskunomar

Yeni konular

Geri