cnc router için motor seçimi

byket_ Hayırlı olsun ama test yapıyor olsanda topraklamayı bağlamanı tavsiye ederim şiddetle.

O seni topraklamadan diyosun yani :) abim motorun topragi neresi ki onu bilmiyorum rotora mi atacaz topragi rulman tahribatini onlemek icin yoksa ana saseye mi bu cihazlarin topragi neresi onu bilmiyorum.

Motordan 3 kablo mu çıkıyor? Bazılarında 4 kablo var. Bir tanesi topraklama için. Okuduğum kadarıyla topraklama gövdeye bağlanıyor. Gövde de rulmanlar aracılığıyla rotora bağlı olduğu için tamamı topraklanmış oluyor aslında.

Abi şimdi rotorda oluşan enerjiyi rulmanlar aracılığı ile gövdeye iletirken rulmanda arclar olusuyormus buda rulman tahribatina yol açıyormus o yüzden kazim abi bi cevap verse arelde 3 kablo cikisi var toprak için çıkış bulunmuyor veya varsada ben bilmiyorum :(

Topraklama insanları korumak içindir .
Çoğu zaman cihazlarımıza zarar verebilir.
Benim malım canımdan kıymetlidir çünkü elde etmek için çok terlemem gerekiyor.
Hem zaten bir 60 daha mı yaşayacağım .
Topraktan korkmayın korkunun ecele faydası olmaz.
Tabii gereken zamanda gereken "rüşvetleri" vermişseniz.

Siz çoğunuz , yazılanları okumuyorsunuz , neden ?
Yazanlar laf olsun torba dolsun filan diye mi yazıyorlar ?
Daha hafta olmadı her halde özel rulmanlardan bahsedildi ...

Bilmiyorum abim onu işte arel onlem almistir heralde öyle birşey için . Şimdilik bu motorun normal topraklamasini halletsem yeterli olur heralde o konuyu daha öncede tartismistik bu konuda .

O seni topraklamadan diyosun yani :) abim motorun topragi neresi ki onu bilmiyorum rotora mi atacaz topragi rulman tahribatini onlemek icin yoksa ana saseye mi bu cihazlarin topragi neresi onu bilmiyorum.
Kazım abi demiştiki:
Ayarlanır ama işi bilmeyenlere ( ilk soran @@akyele hocamızdı ) ama önceki hayat tecrübelerim temel elektrik bilgisi olmayanlara uzaktan yardım yapılmayacağı şeklinde.

Abi şimdi rotorda oluşan enerjiyi rulmanlar aracılığı ile gövdeye iletirken rulmanda arclar olusuyormus buda rulman tahribatina yol açıyormus o yüzden kazim abi bi cevap verse arelde 3 kablo cikisi var toprak için çıkış bulunmuyor veya varsada ben bilmiyorum :(

Sayfa 33'te verilen resim ile rulmanlarda topraklamanın (rotor topraklaması) öneminden ve çözümünden bahsedilmişti.

Forum istatistikleri

Konular
128,850
Kullanıcılar
450,956
Son üye
mustafagkts

Yeni konular

Geri