Cnc usb kontrol kartı

quasimo

Üye

Denemedim, muhtemelen çalışıyodur ama neden bunu kullanmak istediniz? Sadece arayüz kartı ve yazılım için neredeyse 500 Lirayı buluyor. Zaten bunun endüstriyel olanlarını işlemcisi falan yani pcsi de içinde 1000 Liraya bulabilirsiniz.(Emin değilim dolar da olabilir). Ama bence amatörseniz gereksiz masraf olabilir.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

4eksen olması ve usb den kullanılabiliyor olması benim ilgimi çekti, bilgisayar yazılımının 3d printer özelliği de bulunuyormuş,mevcut makinemi 3d printer olarak kullanmama olanak tanıyabileceğini düşünüyorum

4eksen olması ve usb den kullanılabiliyor olması benim ilgimi çekti, bilgisayar yazılımının 3d printer özelliği de bulunuyormuş,mevcut makinemi 3d printer olarak kullanmama olanak tanıyabileceğini düşünüyorum

kart 25KHz bunu dikkate almanızı öneririm. Eğer eksenler servo ise pek işe yaramaz. çözünürlük sizi tatmin etmez. artık servoların çözünürlüğü 20 bit (1.000.000 pulse) haliyle bu kart ile 4 servo tam anlamıyla süremezsiniz. artık 400 Khz kartlar çıkmaya başladı. 200 Khz bile yetmiyor 4 eksen için. çözünürlüğü düşürürseniz kartı kullanabilirsiniz fakat o zaman da istediğiniz hassasiyeti ve hızı elde edemezsiniz. Arkadaşlarımız size daha da yardımcı olacaktır. Üstadlardan hatalarım varsa düzeltmelerini istiyorum. Ben aşağıdaki kartı tavsiye ediyorum.

400KHZ High Speed Four Axis Mach3 USB CNC Carving Machine Controller Card Module $227.38 Free Shipping [MENTION=109127]good[/MENTION]LuckBuy.com

Sistemim servo değil step motorlu, şuan sistemde link teki kart takılı ve 0.02 mm hassasiyette işler yapabiliyorum ki benim için bu hassasiyet fazlasıyla yeterli, amacım sistemimi 3d printer olarakta kullanabilmek bu nedenle mach 3 kullanmak istemiyorum artık usb cnc nin arayüzü kolay ve yanımda çalışanlara öğretmesi de basit olur diye düşünüyorum

CNC Parallel Port Software Breakout Board Controller for PC Computer Mach3 EMC2 | eBay

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,947
Son üye
sitroen91

Yeni konular

Geri